11 березня 2015 року студенти першого та п'ятого курсів Харківської державної академії культури факультету соціальних комунікацій були запрошені в Центральну міську бібліотеку ім. В. Г. Бєлінського.
Пройшов урок по темі: «Автоматизована інформаційна бібліотечна система (АІБС) Absotheque Unicode - нові унікальні можливості для бібліотек».
Серенко Ірина Володимирівна, заступник директора, познайомила студентів з АІБС Absotheque Unicode, особливостями і функціональними можливостями, розповіла про етапи впровадження АІБС в ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського і бібліотеках Корпоративної мережі публічних бібліотек міста Харкова, про вплив АІБС на зміну технологічних процесів бібліотек. Були вивчені переваги АІБС Absotheque Unicode, модулі, основні функції і можливості кожного модуля.
Використання АІБС в бібліотеці обумовлено потребою ефективного та оперативного обслуговування її користувачів. Очевидно, що з розвитком соціуму розширюються можливості інформаційного обслуговування користувачів АІБС, а у них підвищуються потреби в нових видах інформаційних продуктів і послуг.
Реалізованим проектом АІБС Absotheque Unicode є «Корпоративна мережа міських масових бібліотек міста Харкова. Впровадження нових інформаційних технологій». Головним інформаційним продуктом корпорації є Електронний каталог корпоративної мережі публічних бібліотек міста Харкова.
У роботі по створенню Електронного каталогу беруть участь центральні бібліотеки ЦБС міста і ГСМТБ ім. К. С. Станіславського, бібліотеки - учасниці об'єднані в локальну мережу з доступом до сервера ЕК АІБС Absotheque Unicode.
На 01.01.2015 року обсяг Корпоративного електронного каталогу склав більше 80 000 бібліографічних записів.
З 2012 року ведеться активно процес ретро-конверсії каталогів і штрих-кодування книжкових фондів бібліотек - учасниць Корпорації.
З 2010 року користувачам надається доступ до електронного каталогу Корпоративної мережі публічних бібліотек міста Харкова через Модуль ABSOPAC UNICODE в стінах ЦБ ЦБС міста.
Майбутні фахівці з книгознавства, бібліотекознавства та бібліографії, на чолі зі своїм куратором Жукової Валерією Павлівною, доцентом кафедри бібліотекознавства та соціальних комунікацій, кандидатом наук із соціальних комунікацій, поділилися своїми враженнями про бібліотеку, про виконану нею роботу, про перспективи реалізованого проекту.
Створення електронного каталогу бібліотеки не тільки істотно прискорює і підвищує якісний рівень обслуговування користувачів, але і в цілому перетворює і видозмінює весь комплекс існуючих технологій. Без автоматизації процесу обробки документа або при неправильному підході до неї бібліотека стає тільки складом великої кількості джерел інформації, які не можуть ефективно використовуватися розвиваються суспільством.
У висновку завідуюча відділом обслуговування Адайкіна Олена Олександрівна провела екскурсію майбутнім колегам по відділах бібліотеки.
Переконавшись, що у нас створені ідеальні умови для роботи читачів і співробітників з наданням автоматизованих робочих місць з доступом в Інтернет, студентки вигукнули: «Ми хочемо працювати у Вашій бібліотеці!»