Перейти на украинский язык Перейти на английский язык

Бібліотека сімейного читання ЦБС Шевченківського району

Завідуюча Голік Олена Вікторівна

Режим роботи бібліотеки на період воєнних дій:
з 10:00 до 14:00 (понеділок, середа, четвер, п’ятниця)
Вихідний день: субота, неділя
Внутрішні роботи: вівторок
Під час повітряної тривоги читачи не обслуговуваються
Найближче укриття:
вул. Ахсарова, 3 а ХЗОШ № 150, Станція метро «Олексіївська» 
Адреса:
61202 Харків
пр. Л. Свободи, 32 А
тел. (057)338-03-71;  +380 67 450 66 85
E-mail: lib.fam.read@gmail.com

1992 року створили першу у Харкові бібліотеку сімейного читання. Бібліотеку, яку можна відвідувати всією родиною. Де є література для дорослих і для малечі. Сюди приходять цілими сім'ями, і кожного тут чекає улюблена книжка, цікаві зустрічі та захоплюючі святкові заходи. Універсальний фонд 26 тисяч примірників і розрахований на читачів різного віку. Читачі бібліотеки мають безкоштовне користування Інтернет-залом і навчання комп'ютерної грамотності «Комп’ютерний лікбез»

Бібліотека сімейного читання працює за програмою «Мама, тато, я — читає вся сім’я». Мета цієї програми — залучати родини до спільного читання і створювати у дітей культуру відвідування бібліотеки змалку і на все життя.

Вся робота бібліотеки влаштована таким чином, щоб заходи відвідували родинами і всім було цікаво й корисно.

Бібліотека організовує виставки творчих робіт талановитих читачів з підписами де чия робота. Діти дуже пишаються, що саме їх мистецькі витвори експонуються у бібліотеці. А батькам приємно, коли вони разом з дітьми беруть участь у творчих конкурсах.

Дуже популярні родинні майстер-класи, (орігамі, ляльки-мотанки, декор у техніці декупаж, малювання у техниці ебру). Бібліотека співпрацює з центрами дитячої та юнацької творчості, дитячими садками та школами.

Впродовж трьох років працює хобі-центр «Сімейка талантів», девізом якого є –«Книга + Творчість». Тобто, це не просто гурток зі створення цікавих доробок власноруч. Будь-яка творчість має бути пов’язана з залученням до читання.

Дуже подобається читачам бібліотеки така форма роботи, як родинне свято «Читацькі династії: побачення у часі», в якому беруть участь сім’ї, що є читачами бібліотеки багато років.

Стало доброю традицією щороку в бібліотеці сімейного читання проводити конкурс «Наш сімейний формуляр». Конкурс складається з трьох номінацій: «Тато, мама, я – читає вся сім'я», «Найактивніший читач», «Найкращий малюнок улюбленого літературного героя». За його підсумками, називають переможців року. Учасники конкурсу – читачі бібліотеки, що читають родинами. Важливо розуміти, що сімейне читання - це не просто читання дітям. Традиції такого загального читання благотворно впливають на всіх. Тому, що воно передбачає спілкування сім'ї, виникнення і зміцнення невидимих чудесних духовних зв'язків між людьми, має неповторний бібліотерапевтичної ефект.

На даний момент у Харкові працює вже дванадцять бібліотек сімейного читання. Час показав, що в сучасному соціокультурному просторі бібліотеки сімейного читання є основою для подальшого розвитку традицій сімейного читання, як однієї з форм сімейних відносин.

Це безпосередньо пов'язано з тим, що бібліотеки сімейного читання в своїй роботі націлені на всі категорії читачів, від дошкільнят до людей похилого віку і є доступною установою культури, де можна безкоштовно, але в той же час змістовно та цікаво проводити свій вільний час всією родиною.

На нашому сайті з'явився ресурс, який допоможе знайти найближчу до вас бібліотеку, дізнатися, як з нею зв'язатися і скористатися її послугами. Будемо ближче в цифровому і реальному світі!
Календар подій
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Банери партнерів

Проверка тИЦ и PR
Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського

Адреса: Україна, Харків, 61058, вул. Данилевського, б. 34
Телефон: (057) 705-19-90.
Телефон: +38 096-860-08-20.
E-mail: citylibbelin@gmail.com
Розклад роботи - з 10.00 до 18.00
Вихідний день – вівторок, влітку: субота та неділя
Санітарний день – останній день місяця
Детальна контактна інформація
©Copyright ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського
2011-2024