Перейти на украинский язык Перейти на русский язык Перейти на английский язык

«Жах під назвою голод»

«Жах під назвою голод» Щорічно в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій. У цей день приспускаються державні прапори, у всіх населених пунктах проходять церемонії покладання траурних вінків з житніх і пшеничних колосків до пам'ятних знаків, до місць поховання жертв Голодомору, оголошується хвилина мовчання. Люди запалюють поминальні свічки.

З 23 листопада 2014 року в бібліотеці-філії сімейного читання проходить книжкова виставка, приурочена до цієї дати, під назвою: «Жах під назвою голод».  Голодомор - одна з трагічних сторінок історії України. Неможливо озвучити цифрою кількість жертв і відчути всю трагічність подій.
На виставці представлені книги з історії України. Дуже зацікавила читачів книга «Історія України: Неупередженій погляд:Факти: Міфи. Коментарі». Володимир Петровський відтворив важку дорогу народу України до незалежності, не оминувши трагічні і величні сторінки в його літописі.  Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. Мета книги - не тільки донести до читача конкретні факти, а й всебічно висвітлити, дати об'єктивні коментарі до історичних подій, які можуть стати уроком для майбутніх поколінь. Науковість видання поєднується з простотою й доступністю викладу матеріалу.
У книзі-довіднику «Історія України» Станислава Кульчицького висвітлено історію країни, де особливу нішу займає тема трагедії голодомору в Україні 1932-1933 рр. Сімдесят років тому несправедливо і по-звірячому перервалося життя мільйонів людей. Зотліли і стали попелом з'їдені голодом тіла, стали попелом їх надія і віра, але пам'ять про ті події жива.
Найбільшу цікавість і дискусію на виставці викликала у читачів книга «Жнива скорботи» Роберта Конвеста. Посилаючись на документальні джерела, автор показує жахливі картини колективізації та голодомору 1929-1933 років. Очевидці розповідають, що встановлювалися дуже великі, непосильні для селян норми хлібоздачі, вилучалися до останнього всі продовольчі запаси, а привезти продукти з інших регіонів було неможливо. Люди позбувшись продуктів харчування, були приречені на голодну смерть. Вбивство мільйонів людей вселяє жах в душі і серця і донині. Книга розрахована на широке коло читачів.

Під час знайомства з виставкою читачі ділилися своїми спогадами, розповідями своїх рідних і близьких, які пережили той страшний час. 


На нашем сайте появился ресурс, который поможет найти ближайшую к вам библиотеку, узнать, как с ней связаться и воспользоваться ее услугами. Будем ближе в цифровом и реальном мире!

Загальнонаціональний право​просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО​!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції.
Наши фотографии
Календарь событий
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Проверка тИЦ и PR
Центральная городская библиотека им. В.Г.Белинского

Адрес: Украина, Харьков, 61058, ул. Данилевского, 34
Телефон: (057) 705-19-90. citylibbelin@gmail.com
Время работы - c 10.00 до 18.00
Выходной день – вторник, в летнее время: суббота и воскресенье
Санитарный день – последний день месяца
Подробная контактная информация
©Copyright ЦГБ им. В. Г. Белинского
2011-2019