Нові підходи в популяризації української літератури в бібліотеках - під такою назвою в Центральній міській бібліотеці ім. В. Г. Бєлінського 7 листопада 2014 року пройшов семінар для працівників читальних залів бібліотек міста.
Привітала учасників семінару директор бібліотеки Передерій Світлана Іванівна, вона познайомила з програмою семінару та представила першого виступаючого Медведську Марію - завідуючу сектором впровадження бібліотечних інновацій Харківської обласної бібліотеки для юнацтва.
Гра в провокацію, або звертаючись до молоді мовою молоді: використання та вивчення української сучасної літератури в роботі бібліотеки. Про нестандартні і нові підходи до вивчення творчості сучасних українських письменників йшлося в представленій методичній розробці.
Цікавий підхід до залучення юних читачів в бібліотеку представила слухачам Дегтярьова Тетяна Іванівна, бібліотекар бібліотеки-філії для дітей № 43 Київського району у своєму виступі Використання IT-технологій в популяризації книги та читання: віртуальна виставка. Як за допомогою програми "Prezi.com" можна створювати барвисті і привертаючі увагу презентації книг і журналів або розкрити зміст конкретно взятої книги. Тетяна Іванівна представила віртуальну виставку дитячих книг "Свято для душі" найбільш популярних і улюблених в усьому світі письменників, таких як Х.К. Андерсен, Р. Кіплінг, О. Пушкін, К. Чуковський, О. Толстой, М. Носов. До речі, віртуальна виставка книги "Дитячий Кобзар" з кращими творами Т. Шевченка для дорослих і дітей, створена Тетяною Іванівною Дегтярьової, перемогла в бібліотечному огляді-конкурсі, присвяченому 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченко в номінації "Краща віртуальна виставка".
З великим інтересом учасники семінару слухали виступ Бежанової Віри Сергіївни, головного бібліографа центральної бібліотеки Жовтневого району Нетрадиційне використання традиційних методів: з досвіду проведення краєзнавчого кінозалу. Близько року тому для читачів центральної бібліотеки був організований краєзнавчий кінозал з показами фільмів за творами Т.Г. Шевченка, що входять до золотого фонду українського кінематографа, але не відомих широкому колу глядачів. Унікальні краєзнавчі факти, долі творців фільмів і їх акторів, які переплітаються з історією і життям Харкова особливо зацікавили учасників семінару.
Учасники семінару жваво обговорили, як можна урізноманітнити коло інтересів читачів, відкриваючи для них нові імена української літератури і пропонуючи різні творчі заходи. Адже для багатьох бібліотек актуальними є питання: як залучити молодь до читання? Як урізноманітнити інтелектуальне дозвілля сучасних тінейджерів?
З великим інтересом дивилися представлені роботи і задавали практичні питання, а доповідачі із задоволенням відповідали на запитання слухачів і розповідали про подальші плани.
На завершення семінару відбулося нагородження переможців міського огляду-конкурсу бібліотечних заходів, присвячених 200-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
У номінації Краща віртуальна виставка переміг колектив філії № 43 для дітей Центральної бібліотечної системи Київського району.
У номінації Краще наочне оформлення переміг колектив Центральної дитячої бібліотеки Центральної бібліотечної системи Червонозаводського району.
У номінації Краще захід в бібліотеці однакову кількість балів набрали 2 бібліотеки: Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського і центральна бібліотека ім. Тургенєва Центральної бібліотечної системи Комінтернівського району.
Переможці були нагороджені почесними грамотами від Департаменту культури та заохочувальними призами.