Перейти на украинский язык Перейти на русский язык Перейти на английский язык

«Не дано зрадливій долі козака зламати, буде щастя, буде доля і Вкраїна-мати»

Не дано зрадливій долі козака зламати, буде щастя, буде доля і Вкраїна - мати Не дано зрадливій долі козака зламати, буде щастя, буде доля і Вкраїна - мати 14 жовтня кожен рік в Україні відмічається День українського козацтва, це свято збігається з православним Покровом. Козаки завжди вважали Богородицю своєю покровителькою.Cвято становить початок відродження козацтва на Україні. Козацтво займає особливе місце в історії України та в пам’яті українського народу. У ХVст. в Україні виникло військове формування-козацтво створивши-Запорізьку Січ. Історія козацтва, його вкладу в будівництво української державності присвячена книжкова виставка в бібліотеці-філіалі сімейного читання під назвою «Не дано зрадливій долі козака зламати, буде щастя ,буде доля і Вкраїна-мати». 

На виставці представлені книги ,які знайомлять читача з історією  культури української держави, з фактами прийняття українського козацтва в  світі того часу .Автор Мельничук Ю. в своїй книзі «Основи козацько-лицарського виховання», обґрунтовує форми та методи виховання у дітей історичної пам’яті та національної гідності. Козаків поважали, вони потрясали усіх своєю військовою майстерністю та небаченою сміливістю. Національним ідеалом на довгі часи став запорізький козак-лицар честі та мужності, захисник Батьківщини, про це читач дізнається з книги Лепко В. «Українське козацтво». Особливу цікавість на виставці   викликає видання про героїв українського козацтва-гетьманах ,сотниках, козацьких отаманах. 

Автор Чухліб Т. у своїй книзі «Гетьмани України-Русі» представляє 33 історичних портрета видатних власників гетьманської булави України-Русі. Неординарні люди свого часу-гетьмани, військово-політична діяльність яких, зіграла визначну роль у політичній незалежності України. Сучасні автори не залишили без уваги і дитячу аудиторію. Автор Виженко О. «Історія запорізьких козаків для веселих дітлахів», в цій книзі на основі українських народних пісень, дум, казок, легенд, бувальщини та небилиць в цікавій та доречній формі розповідається про життя та побут українського козацтва.

Не дано зрадливій долі козака зламати, буде щастя, буде доля і Вкраїна - мати Не дано зрадливій долі козака зламати, буде щастя, буде доля і Вкраїна - мати Не дано зрадливій долі козака зламати, буде щастя, буде доля і Вкраїна - мати


На нашем сайте появился ресурс, который поможет найти ближайшую к вам библиотеку, узнать, как с ней связаться и воспользоваться ее услугами. Будем ближе в цифровом и реальном мире!
Наши фотографии
Календарь событий
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Проверка тИЦ и PR
Центральная городская библиотека им. В.Г.Белинского

Адрес: Украина, Харьков, 61058, ул. Данилевского, 34
Телефон: (057) 705-19-90. citylibbelin@gmail.com
Время работы - c 10.00 до 18.00
Выходной день – вторник, в летнее время: суббота и воскресенье
Санитарный день – последний день месяца
Подробная контактная информация
©Copyright ЦГБ им. В. Г. Белинского
2011-2019