Сьогодні, на превеликий жаль, надзвичайні ситуації є частиною нашого повсякденного життя. У світі відбуваються різні трагічні події: війни, стихійні лиха, аварії, пожежі чи побутове насильство. Люди втрачають будинки, близьких, виявляються відірваними від сім'ї і звичного оточення або стають свідками руйнувань і смерті. Такі події у тій чи іншій мірі впливають на кожного. Багато хто відчуває себе враженим, вибитим з колії або не розуміє, що відбувається. Люди відчувають страх або тривогу, можуть впасти в заціпеніння або апатію. Деякі проявляють слабкі реакції, інші – важчі. І тоді людям необхідна психологічна допомога.
У рамках проєкту #HELP_inform Бібліотека-філія № 22 для дорослих пропонує рекомендації від психолога і психотерапевта Тетяни Яценко:
• Напишіть список речей та занять, які вас розслабляють: прогулянки, шопінг, кіно, відпочинок на природі, інтернет, чашка кави, сон, масаж, розмова з другом, медитація – будь-що, але саме ваше. І тут немає правильних чи неправильних відповідей. Чим більший список улюблених справ, тим краще: ви у будь-який момент зможете вибрати, як саме вам «підзарядитись».
• Знайдіть своє «безпечне» місце (місце на природі, у парку, у кімнаті або ванній тощо, де ви зможете лишитись наодинці та навести лад у своїх думках).
• Займайтесь хобі. Навіть якщо ви дуже любите свою роботу, іноді потрібно від неї відволікатись. Це лише покращить ваші результати.
• Навчайтесь. Нові знання допоможуть вам розвиватись та не втратити пристрасть до того, чим займаєтесь.
• Підтримуйте баланс між роботою та особистим життям. Знаходьте час на родину, дітей, кохану людину та самих себе.
Зависання в нересурсному стані може привести до психологічних проблем зі здоров’ям. В ресурсному стані всі події сприймаються по-іншому, натомість нам легше перенести труднощі та негаразди. Тому так важливо вчасно усвідомити та поповнити свій внутрішній енергетичний запас.
Бережіть себе і своїх близьких!