Перейти на украинский язык Перейти на английский язык

Центральна міська бібліотека
ЦБС Шевченківського району м. Харкова

«Нові надходження»

«Нові надходження»

«Нові надходження»«Нові надходження»«Нові надходження»«Нові надходження»

Центральна міська бібліотека пропонує познайомитися з новинками літератури, що надійшли до нашого фонду в другому півріччі (ІV квартал). До уваги наших відвідувачів - цікаві автори та різноманітні жанри. З метою представлення новинок у бібліотеці працює книжкова поличка «Нові надходження» де проводяться огляди для читачів. Нові книги – дуже різні та на будь-який смак: це і художня література, і нон-фікшн, і дитяча література від українських та зарубіжних авторів. 
Кожному знайдеться щось до вподоби. Знайомтеся, вибирайте, приходьте до нас за новими книгами, та захоплюючого вам читання!
Для більш докладнішого ознайомлення з новинками представляємо анотований список. Серед запропонованих видань – твори українських та зарубіжних авторів (представлено книги за 2018-2024 рр. видання). Бібліографічні описи книжок згруповано по розділах за категоріями, а в розділах – за алфавітом авторів чи назв.
 Дитяча література
«Усі дорослі спочатку були дітьми, 
тільки мало хто з них про це пам'ятає»
Антуан де Сент-Екзюпері
Батлер, Дорі Гіллестад. Бібліотека з привидами : кн. 1 : [для дітей мол. шк. віку] / Дорі Гіллестад Батлер ; пер. з англ. І. В. Тімошенкова ; іл. Аврора Дамант . – Харків : Ранок, 2022 . – 128 с. : іл. – (Бібліотека з привидами).
Це історія про хлопчика-примару, який вперше в житті опиняється у новому, невідомому місці – бібліотеці, повній людей. Дуже дивно бачити стільки народу в кімнаті, а ще дивніше, коли одна дівчинка точно бачить тебе і дуже хоче потоваришувати. І попри свою різність, їх об’єднує бажання до розкриття таємниць. Перша «кримінальна справа» не забарилася: бабуся Клер розповідає, що в бібліотеці дуже давно мешкає один привид. Чи зможуть друзі знешкодити недружню примару?
 
Батлер, Дорі Гіллестад. Бібліотека з привидами. Привид під стріхою : кн. 2 : [для дітей мол. шк. віку] / Дорі Гіллестад Батлер ; пер. з англ. І. В. Тімошенкова ; іл. Аврора Дамант . – Харків : Ранок, 2023 . – 128 с. : іл. – (Бібліотека з привидами).
Загубивши батьків, Каз потрапляє до будинку-бібліотеки, в якому мешкає незвичайна дівчинка Клер. Вона може бачити привидів і спілкуватися з ними. Остання пригода з пошуку таємничої примари в бібліотеці згуртувала Каза і Клер, отже, діти вирішили створити власне детективне агентство з пошуку примар. Може, так їм вдасться знайти родину Каза?
 
Гутніченко, Алла. Незвичайні професії / Алла Гутніченко ; худож. оформл. Юлія Коломоєць . – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019 . – 79 с. : іл.
У хлопчика Андрія – незвичайна родина. Кожен у ній має улюблену роботу і в кожного – незвикла, але важлива й цікава професія. Мама – флорист, тато – палеонтолог, сестра – обіймачка панд, дідусь – тітестер, а бабуся – сурдоперекладач. Є в родині також склодув і повітроплавець, архітектор та піцайоло і кінолог, а сам хлопчик ще не знає, ким стане, коли виросте. У цій книжці-віммельбуху кожній професії присвячено по три розвороти: на одному розповідається про її особливості та зображено сферу діяльності, на другому йдеться про знаряддя, потрібні для роботи фахівцеві, а третя є зазвичай інтерактивною та інформативною. Книжка про дивовижні професії сподобається дітям різного віку.
 
Прилуцький, Олександр Іванович. Скарби Скилура : [повісті для дітей та юнацтва] / Олександр Прилуцький ; худож. оформл. Марини Анікіної . – Черкаси : ІнтролігаТОР, 2023 . – 456 с. : іл.
Завдяки історично-пригодницьким повістям «Таємниця старого фільварка» та «Золотий вершник», які увійшли до книги «Скарби Скилура» юні читачі разом з героями-підлітками мандрують різними історичними епохами, потрапляють у неймовірні пригоди в пошуках скарбів, боронять рідну землю, беруть участь у походах та переговорах з такими визначними історичними постатями, як: скіфський князь Скилур, Костянтин Острозький, Северин Наливайко, Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Іван Мазепа та інші.
Автор використав авантюрні сюжети, що тримають інтригу і заохочують пізнати культуру та історію України.
 

«Нові надходження»

У лісі, на морі, у джунглях і в полі: Історії про тварин / худож. Еріка Де П'єрі ; пер. з італ. Наталія Мірошник . – Харків : Віват, 2019 . – 144 с. : іл. – (Найкращий подарунок).
У цій книжці зібралися тварини з усього світу — з моря, з джунглів і саван, з густого лісу і з найближчої ферми. Вони, живі й казкові, навчать дитину слухняності й чесності, а ще допоможуть зрозуміти, що треба завжди вірити у свої сили й наполегливо рухатися вперед до мрії. Із казкових оповідей діти дізнаються, чому не варто насміхатися з інших, натомість так важливо дружити, навіщо вчасно прокидатися й умиватися. Кумедні та зворушливі історії про пригоди тварин сподобаються і дітям, і батькам, які піклуються про всебічний розвиток своїх малят.
 
Художня література
«Віддай людині крихітку себе.
За це душа наповнюється світлом…»
Ліна Костенко
Азімов, Айзек. Друга Фундація : роман / Айзек Азімов ; пер. з англ. Р. Клочко . – 2-ге вид . – Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018 . – 221 с.
Загадкова, незнана Друга Фундація — мета пошуків мешканців Галактики. Без потаємної держави мутант Мул не може завершити свою омріяну місію — підкорення Всесвіту. Генерал Прітчер, якого Мул використовує для своїх потреб, зазнає невдач одна за одною, і мутант розуміє: треба шукати допомоги. Наразі пошуки ґрунтуються тільки на словах-орієнтирах психоісторика Гарі Селдона, який вказав напрямок: «на іншому кінці Галактики — на краю зірок»...
 
Беґбедер, Фредерик. Життя без краю : роман / Фредерик Бегбедер ; пер. з фр. Леоніда Кононовича . – Київ : КМ-БУКС, 2018 . – 320 с. 
«Життя без краю» - це нова книга знаменитого сучасного французького прозаїка. У ній автор розкриває поняття смерті, пошуків безсмертя і вічного життя. Герой книги схожий на Доріана Грея наших днів, який не бажає йти у смерті на поводу і відправляється в подорож з метою зупинити її. Чи вийде у нього це зробити? Невже у нього дійсно вийде прожити не одну сотню років? У книзі, йдеться про те, що робить її герой, для того щоб не померти безглуздо, як більшість. Адже, не можна вмирати без опору…
 
Забужко, Оксана Стефанівна. Notre Dame d'Ukraine : Українка в конфлікті міфологій / Оксана Забужко . – Видання третє . – Київ : Комора, 2018 . – 656 с. 
Хто ми — Україна чи Малоросія? Європа чи Росія? Чи українська релігійність — це те саме, що візантійське православ’я? Чи й справді українці — «селянська нація»? Яку таємницю берегли «таємні товариства» малоросійських дворян ХІХ століття? Звідки в «Лісовій пісні» зашифрована легенда про Грааль? Що є демократія, а що — хамократія? У чому полягав модерний «український проект», і чи вдалося нам його реалізувати?..
Одна з найвідоміших книг Оксани Забужко, вперше видана 2007 року й відзна¬чена багатьма престижними нагородами, пропонує читачеві вражаючу інтелектуальну подорож крізь віки, культури й конфесії в пошуках «України, яку ми втратили». Це не лише фундаментальна історико-культурна праця та вишукана філологіч¬на екзегетика. Це ще й книга-попередження про наше сьогодення…
 
Зануссі, Кшиштоф. Час помирати : спогади, роздуми, анекдоти / Кшиштоф Зануссі ; пер. з пол. Л. Хворост ; худож.-оформ. О. Г. Жуков . – Харків : Фоліо, 2018 . – 478 с. – (Карта світу). 
Кшиштоф Зануссі (нар. 1939 р.) — видатний польський режисер, сценарист і письменник, лауреат Каннського кінофестивалю (1980 р.), одержав спеціальний приз МКФ у Венеції у 1982 р., а в 1984 р. — Головний приз того ж фестивалю, у 2000 р. — Гран-прі ХХІІ Московського кінофестивалю і в 2005 р. — премію ім. Параджанова «за внесок у світовий кінематограф» на Єреванському міжнародному кінофестивалі. «Час помирати» — це розповідь справжнього митця про його непростий шлях у мистецтві і про людей, що його оточували, серед яких було немало цікавих особистостей, таких як Папа Іван Павло ІІ, президент Чехії Вацлав Гавел та багато інших. Спеціально для цього видання Зануссі написав новий розділ, у якому розповів про своє ставлення до України, її історії та культури.
 
Май, Карл. Віннету : роман в трьох книгах / Карл Май ; пер. з нім. Наталка Сняданко . – Львів : Астролябія, 2017-2018. Кн. 1 : Віннету I : роман . – 2-ге вид . – 2018 . – 592 с. : портр. 
«Віннету І» є першим романом з пригодницького циклу відомого німецького письменника Карла Мая (1842–1912) про вождя апачів-мескалеро Віннету. Події циклу розгортаються в другій половині ХІХ століття в США під час колонізації Дикого Заходу. Шляхетний і відважний Віннету героїчно протистоїть спробам позбавити його народ права на життя на власній землі. І в цій нерівній боротьбі він знаходить собі білого союзника — землеміра Західної залізниці на ймення Вбивча Рука.
 
Несбьо, Ю. Кров на снігу ІІ. Ще більше крові : роман / Ю Несбьо ; пер. з норв. В. Чайковського . – Харків : Фоліо, 2018 . – 282 с. – (Карта світу). 
Що чекає на кілера-невдаху, який власноруч не в змозі вбити людину і йому самому доводиться переховуватися від кулі найманого вбивці? Звичайно ж смерть. Однак Бог чомусь пожалів Ульфа і дав йому шанс вижити, ба більше — на Далекій Півночі, серед саамів, він знайшов своє кохання й навіть родину. Та чи вдасться йому зберегти це?.. 
 
Поливач, Анатолій Іванович. Роздуми : збірка поезій / Анатолій Поливач ; вступ. сл. С. Мороза ; худож. С. Карпенко . – Київ : Фенікс, 2022 . – 144 с. : іл., портр. 
Вірші з нової збірки «Роздуми» - це короткі судження, які, не зважаючи на стислу форму, містять глибоку думку. Вони нагадують знамениті афоризми Сковороди – місткі і лаконічні, ці твори залишають слід і в душі, і в розумі. Віра, воля, гармонія, щастя, мудрість, надія – ось вічні людські цінності і головні теми цих поезій. Адже, як пише поет: «Як важливо розуміти слова, коли даруєш їх ближньому».
 
Рой, Арундаті. Бог Дрібниць : роман / Арундаті Рой ; пер. з англ. Андрія Маслюха . – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018 . – 432 с.
«Бог Дрібниць» — це перший роман Арундаті Рой, індійської письменниці та громадської активістки, який одразу здобув світове визнання і отримав Букерівську премію. Події розгортаються в південноіндійському штаті Керала, у мальовничому, але й грузькому світі невеликого містечка на берегах могутньої ріки. У світі каст, традицій, комуністичного руху, занедбаної краси та понівечених людських доль. На тому строкатому тлі Амму, розлучена молода матір двох близнюків, Рахелі та Ести, повернулася до батьківського дому і якось уночі покохала чоловіка, якого її діти любили удень. І порушила основоположні закони функціонування тамтешньої громади. І була покарана, разом зі своїми дітьми.
 
Фоенкінос, Давід. Ніжність : роман / Давід Фоенкінос ; пер. з фр. Ірини Серебрякової . – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018 . – 188 с.
«Ніжність» — книжка, що підкорила мільйони читачів у всьому світі. Глибокий, витончений і несподіваний роман про кохання та втрату. Словникове визначення «ніжності»: тендітність, крихкість, слабкість. Про ці дивовижні риси й про парадоксальність життя — в історії Давіда Фоенкіноса. 
Наталі пощастило зустріти ідеального чоловіка, але ідилія раптово уривається. Наталі і Маркус — на перший погляд, зовсім не пасують одне одному, та той випадковий поцілунок перевертає їхні життя…
За мотивами книжки вийшов однойменний фільм, режисерами якого стали брати Фоенкіноси.
 
Форд, Генрі. Моє життя та робота / Генрі Форд ; пер. з англ. Уляни Джаман . – 7-ме вид . – Київ : Наш Формат, 2018 . – 344 с.
Автор цієї книги, що в наш час сприймається як мотиваційний посібник з філософії та психології великого бізнесу був генієм інженерії, а його єдиним університетом стало саме життя. Генрі Форд - відомий інженер-конструктор, батько компанії «Ford Motors», один з найуспішніших і найвпливовіших бізнесменів за всю історію людства. Його шлях сповнений захоплюючих і неординарних подій, багато фактів досі до кінця не досліджені, залишають безліч запитань. Форд вважав, що саме мислення і є роботою, але коли люди любили працювати? Здатні змінити життя всього людства думки виявляються передчасними, їхня реалізація стає призванням і, водночас, прокляттям непересічних особистостей. До вашої уваги - унікальні спостереження, глибокий аналіз епохи становлення сучасного капіталу, а головне - практичний досвід створення найбільшої в історії людства індустрії від першої особи.
 
«Нові надходження»
Фреймут, Ольга. Де їсть і з ким спить Фреймут : мандрівник Західною Україною О. Фреймут / Ольга Фреймут ; іл. Антон Стогов, Mariana MARCHE . – Київ : Наш Формат, 2015 . – 160 с. : іл., фото.
За задумом авторки, ця книжка — більш ніж путівник або щоденник нотаток, які О. Фреймут зробила під час подорожі Західною Україною. До вашої уваги — неcподівані візії міської культури, готелів, ресторанів, кав’ярень і майже візіонерські розповіді про зачаєних духів міста… У своїх історіях, поміж емоцій і спостережень, головна героїня ламає стереотипи й життєві сценарії, щоб вивільнити найсокровенніше, що ховається за видимими декораціями. Не без іронії, через алогізми й неологізми, навіть фреймутизми, щоб як найповніше передати ментальний колорит мешканців і міст, і сіл, життя яких нагадує обряд прогулянки Алеєю Випендрювання, а готування їжі перетворюється на містичний акт.
 
Нон-фікшн
«Щастя усміхається тим, хто пробує»
Закон інтуїції
Брайсон, Білл. Коротка історія майже всього на світі : від динозаврів і до космосу / Білл Брайсон ; пер. з англ. Олени Замойської . – Київ : Наш Формат, 2018 . – 472 с.
Якщо у школі ви захоплено розглядали схему внутрішньої будови Землі чи із цікавістю вивчали сполуки хімічних елементів, ця книжка напевне стане вашою улюбленою. Якщо ж наука видається вам нудною й незрозумілою, Білл Брайсон переверне ваші уявлення! Роками вивчаючи наукові праці та спілкуючись з антропологами, математиками, астрономами й фахівцями інших наук, автор оповідає історію про все на світі: від Великого вибуху й до розквіту цивілізації. 
Білл Брайсон доступно й цікаво пояснює дивовижні досягнення науки та навіть зазирає в майбутнє, силкуючись зрозуміти суть людського покликання. Науково-популярний бестселер, що здобув відзнаку Aventis Лондонського королівського товариства та Міжнародну премію Рене Декарта. 
 
Вулф, Александра. Долина богів : історії з Кремнієвої долини / Александра Вулф ; пер. з англ. А. Бондар . – Київ : Yakaboo Publishing, 2018 . – 285 с.
Це книжка про місце, де навіть XXI століття вийшло з моди — так далеко вперед дивляться мешканці Кремнієвої долини. Саме тут, у Сан-Франциско та у містах Затоки Сан-Франциско, вдруге за останні півстоліття відбувається маштабна культурна революція, яка радикально змінює життя планети. І якщо в 1960-х роках про тодішню революцію писав Том Вулф, то про наших сучасників пише його донька, журналістка Александра Вулф. 
У центрі її оповіді — не хіппі, а юні стартапери, учасники й учасниці стипендіальної програми легендарного інвестора Пітера Тіля, які отримали від його фундації 100 тисяч доларів з умовою покинути школу, відмовитися від навчання в коледжі на час програми і заснувати власну компанію. А тим часом Кремнієва долина й надалі живе найсміливішими амбіціями і мріями, навіть мріями про докорінну зміну людства як виду.
 
Горак, Роман. Журавлі відлетілі... : есеї про Квітку Цісик та ії рід / Роман Горак . – Львів : Апріорі, 2018 . – 400 с. : іл. 
Коли загорівся ліс і, рятуючи життя, птахи вимушені були покинути його, то летіли вони до води й несли відти в своїх маленьких дзьобиках краплі й кидали їх у вогонь. Їм казали: для чого це робите? Пожежу не загасите і самі загинете. Нехай так, але не носити воду і не допомагати гасити вогень ми не можемо, – відповідали ті. У новій книжці львівського письменника Романа Горака – розповідь про одну з тих пташок, яка своїм голосом лікувала всіх зболених і стужених за втраченою Батьківщиною. Тих, хто відлетів журавлиним ключем на чужину і вже не зміг повернутись, і тих, хто залишився вдома… Її ім’я – Квітка Цісик, яка вже стала легендою України. Про неї та про її рід ця книжка.
 
Ґальфар, Крістоф. Всесвіт на долоні : подорож крізь простір, час та за їхні межі / Крістоф Ґальфар ; пер. з англ. Тараса Цимбала . – 2-ге вид . – Київ : Yakaboo Publishing, 2018 . – 312 с.
Популяризація науки — гарний шанс стати знаменитим для вченого. Французький фізик-теоретик Кристоф Ґальфар як раз став одним із тих, хто допомагає широкій аудиторії полюбити науку. Один з описів цієї книжки – «так ніби "Путівник Галактикою для космотуристів" справді був путівником». Кристоф Ґальфар – фізик, учень Стівена Гокінга, співавтор книжки «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» Гокінга та його доньки Люсі, – пояснює найновіші досягнення науки про Всесвіт у дуже доступній і дотепній манері, цього разу радше для дорослих, ніж для дітей. Складне у максимально простому викладі.
 
Далай-лама. Серце медитації : у пошуку глибинної усвідомленості / Далай-лама ; за участі Джеффрі Гопкінса ; пер. з англ. Г. Ровенскіх . – Київ : КМ-БУКС, 2018 . – 144 с. 
Далай -лама XIV – один із найшанованіших духовних лідерів сучасності, відомий своїм вмінням доступною мовою пояснювати глибокі істини, - докладно розповідає, як серед усіх станів, через які проходить людина, що медитує, виявити найвищий, найтонший та найбільш просунутий стан глибинної усвідомленності. Автор звертається передусім до тих, хто вже вивчав тибетський буддизм, однак книга стане справжнім відкриттям і для досвідчених практикуючих, і для початківців.
 
Зардунов, Олександр Кирилович. Ідентифікація українскої нації / Олександр Зардунов . – Харків : Діса плюс, 2024 . – 172 с. - Бібліогр.: с. 165 - 169.
Підкорені народи, а тим більше раби, не беруть участь у створенні нації чи етносу. Український народ у найжорстокішій боротьбі із завойовниками зумів зберегти свою етнічність і відстояти своє стародавнє ім’я Україна-Русь.
 
Зардунов, Олександр Кирилович. Історія українського народу : [науково-популярне вид.] : науково-популярне видання / Олександр Зардунов . – Харків : Діса плюс, 2023 . – 544 с.
Історія українського народу складна і багатогранна, має давнину найвіддаленішу від Різдва Христова. Складалася послідовно протягом століть, як килим, з окремих матриць зі своїм неповторним орнаментом, укладом життя, менталітетом, своєю назвою. Але всі ці матриці об’єднувало: одна мова, єдина культура і той невгамовний дух вільних людей, яких ми зараз знаємо під ім’ям «Україна» та «українці».
 
«Нові надходження»
Зубков, Микола Григорович. Норми й культура української мови фахової спрямованости / Микола Зубков . – Київ : АРІЙ, 2018 . – 608 с.
Посібник осягає основи культури спілкування, види й жанри публічних виступів. У ньому подано головні правописні норми та правила, морфеміку й морфологію. Закцентовано увагу на особ¬ливостях уживання іменних і службових частин мови в офіційно-діло¬вому стилі, а також на складних випадках перекладу науково-техніч¬ної, економічної та иншої термінології. 
Довідник допоможе зорієнтуватися у стильовому розмаїтті сучасної літературної мови, оскільки подає та характеризує всі її стилі й підстилі. Зручні таблиці містять класифікування документів і ділення їх за признакою та назвою. Уміщено чималу кількість формулярів-взірців сучасних документів і їхніх складників із докладним описом. Система запитанків і завданків для самоконтролювання надасть змогу охочим повторити викладений матеріял.
 
Кіссінджер, Генрі. Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / Генрі Кіссінджер ; пер. з англ. Надії Коваль . – Київ : Наш Формат, 2017 . – 320 с.
В останній з виданих книжок Генрі Кіссінджера, уславленого й суперечливого політолога, осмислено підстави сучасної кризи міжнародного права. Ставлячи під сумнів існування єдиної загальноприйнятої моделі світового порядку, автор у своєму історичному екскурсі розглядає конкуренцію різноманітних варіантів світового порядку як похідну від цивілізаційних уявлень про порядок загалом. Чи можлива співпраця між державами, які мають принципово різні візії світового порядку? Як бути з недержавними акторами світової політики? Чи потребує перегляду взаємозв’язок цінностей і зовнішньої політики? Ці та інші гострі питання розглянуто в контексті можливих змін світового порядку.  Ця праця по-своєму актуальна для України, яка наполегливо шукає своє місце в мінливому світі.
 
Оклі, Барбара. Навчитися вчитися : як запустити свій мозок на повну / Барбара Оклі ; пер. з англ. Артема Заможного ; передм. Терренса Сейновскі, Джефрі Карпіке . – Київ : Наш Формат, 2018 . – 271 с.
Є люди, які не люблять учитися. Є ті, що ненавидять математику й природничі науки. Що між ними спільного? Насправді вони не вміють учитися та не здогадуються, як їх обдурює мозок. Барбара Оклі, як ніхто інший, знає цю проблемуізсередини. У школі вона ненавиділа математику, тому вступила на філологію. Нині вона допомагає людям учитися ефективніше. У цій книзі вона ділится навчальними методиками, пояснює причини наших невдач, розкриває поведінку мозку. Допомагає опанувати прокрастинацію, припинити істерити над складними завданням.
 
Парамонов, Андрій Федорович. Сковорода в місті мудрості Захарполісі : [370 років Харкову та 230 років від дня смерті Григорія Сковороди] / Андрій Парамонов, Артем Погрібний, Павло Щукін ; передм. О. Бондар-Різниченко ; дизайнер А. Лазутін . – Харків : Видавець Андрій Парамонов, 2024 . – 160 с. : кольор. іл., фото.
Книга докладно описує, яким був Харків у другій половині XVIII ст., за доби, коли тут жив і відвідував це місто Григорій Савич Сковорода. У Харкові він мав друзів, учнів, подовгу мешкав, спілкувався з колегами, знайомився з іноземцями, гостював на вечірках. На очах Сковороди Харків розрісся з великої слободи до губернського міста, де здійснювалися освітні реформи, зростала кількість населення, зводилися нові будинки. Текст книги доповнений розмаїтим сучасним ілюстративним матеріалом, підготовленим спеціально для цього видання. З нього можна скласти добре уявлення про Харків часів великого філософа.
 
Парамонов, Андрій Федорович. Слобожанські образки : новели старої Слобожанщини / Андрій Парамонов ; передм. І. Мироненко ; дизайн А. Лазутіна . – Харків : Видавець Андрій Парамонов, 2024 . – 136 с. : іл.
Побутові історії з теренів Слобідської України, зафіксовані в архівних документах, оживають, набувають повноти та виразності в новелах цієї збірки. Містика в ХVIII-ХІХ століттях оприявнювалася настільки часто, наскільки тодішні люди, незалежно від свого станового походження, тай освіти, не могли пояснити суть певних подій. Іноді навіть самі призвідники містики вірили в чаклунство та потойбічні сили… Проте існують речі поза епохою й часом: люди ніколи не повинні здійснювати деяких учинків, адже навіть злий жарт щодо когось іншого може стати реальністю.
 
Промови, що змінили світ / пер. з англ. В. Горбатько . – Київ : КМ-БУКС, 2019 . – 325 с. : фот.
Слово — могутня зброя, результат застосування якої залежить від того, ким воно мовлене. В устах диктаторів слово нерідко ставало знаряддям для знищення цілих держав і народів, а в устах видатних постатей, які присвятили своє життя боротьбі за високі ідеали, — інструментом вивільнення людської свідомості від духовних кайданів. Зібрані у цьому виданні промови охоплюють тривалий історичний період — від часів Ісуса Христа до сьогодення. Особи, які їх виголосили, силою слова змінювали хід історії, сприяли перевороту мислення не лише пересічних людей, а й урядів і політиків світового рівня. Подані у промовах меседжі не втрачають своєї актуальності й понині. 
 
Семків, Ростислав Андрійович. Як читати класиків / Ростислав Семків . – Київ : Пабулум, 2018 . – 278, [1] c. 
Ця книжка про підкорення могутньої сили - сили літератури. Автор веде непростим, проте цікавим шляхом: через різні жанри та творчість відомих письменників - від Олександра Дюма та Еміля Золя до Вірджинії Вулф та Джона Толкіна. За час подорожі читач навчиться розуміти книжки краще: вловлювати неочевидні сенси і зв'язки між текстами, отримувати задоволення від складного письма і, врешті, виробляти власні стратегії читання.
Ростислав Семків – літературознавець, критик, автор книги «Як писали класики», перекладач, директор видавництва «Смолоскип», доцент кафедри літературознавства «Києво-Могилянської Академії». Лектор LITOSVITA. Стажувався у Гарвардському університеті. Член журі багатьох літературних премій.
 
Талеб, Насім Ніколас. Антикрихкість : про (не)вразливе у реальному житті / Насім Ніколас Талеб ; пер. з англ. Миколи Климчука . – Київ : Наш Формат, 2018 . – 399 с. : іл. – (Світоглядна література).
Насім Талеб стверджує, що в умовах невизначеності необхідна не стійкість, яка означає незмінність предмета, а інша, гнучкіша риса, яка змушує річ під впливом змін та тиску ставати тільки кращою. Й ім’я цій рисі – антикрихкість. Завдяки їй можна пояснити, чому заяву про звільнення  варто написати ще задовго до влаштування на роботу, яким чином аварія на «Титаніку» врятувала життя та в який спосіб засоби державної соціальної підтримки лише шкодять уразливим верствам населення. «Антикрихкість» - це детальна інструкція з виживання у світі, де правлять «Чорні лебеді».
 
Тужиков, Андрій. Коротка історія технологій, або Як зрозуміти свій гаджет / Андрій Тужиков . – Чернівці : Чорні вівці : Книги — ХХI, 2018 . – 112 с : іл.
Для більшості людей те, що відбувається під корпусом смартфона – справжнісінька «магія». Завдяки цій книзі ви зрозумієте, як працює ця «магія». Штучний інтелект, нейроінтерфейс, біткоїни, «розумний» будинок, Інтернет речей – історія цих ідей розпочалася дуже давно, коли людство вирішило спростити собі життя і навчитися швидше рахувати та зберігати багато інформації. У цій книзі ми пройдемо цей шлях знову – від азбуки Морзе та радіохвиль до сучасного смартфона у вашій кишені, який має достатньо потужності, щоб спокійно керувати кількома космічними місіями.
 
Черчілль, Вінстон. Спогади про Другу світову війну : скорочений варіант шістьох томів "Другої світової війни" з епілогом автора про повоєнні роки, написаним для цієї книжки / Вінстон Черчілль ; пер. з англ. Петра Таращука ; ред. Леся Пішко . – Київ : Видавництво Жупанського, 2018 . – (Історична думка).
«Спогади про Другу світову війну» - найвагоміший доробок відомого політичного і державного діяча Вінстона Черчілля у царині літератури, за який він 1953 року отримав Нобелівську премію.
Аналізуючи перебіг Другої світової війни, а також усі її ключові події, Вінстон Черчілль подає напрочуд широку і детальну панораму останньої великої війни, яка охопила майже увесь світ. Зайве казати, що дуже багато акцентів у цій праці розставлені геть інакше, ніж до цього звикло радянське і навіть пострадянське суспільство. Тому це видання буде особливо корисним не лише для вивчення подій і механізмів Другої світової війни, а й для кращого розуміння різниці в їхній інтерпретації, яка широким історично-культурним ровом і досі пролягає між російсько-радянським табором і рештою цивілізованого світу.
 
«Нові надходження»
Шарма, Ручір. Злет і занепад країн : хто виграє та програє на світовій арені / Ручір Шарма ; пер. з англ. А. Іщенка . – Київ : Наш Формат, 2018 . – 408 с.
Глобальна фінансова криза 2008 року незворотно змінила світ. Потоки грошей, що найбільше впливають на економічне зростання, і потоки капіталу між країнами уповільнилися внаслідок її виникнення. Навіть після того як світова економіка оговталася від удару, вектори розвитку переорієнтувалися, а ситуація залишилася невизначеною. Деякі країни відновлюють торговельні бар’єри й відмежовуються від інших. Як у мінливому світі передбачити, які держави, найімовірніше, зростатимуть чи занепадатимуть? Які нові критерії успіху та невдач країн? Як державам, що розвиваються, як-от Україні, поводитися в новій економічній реальності? 
У цій книжці інвестор Ручір Шарма узагальнює тисячі різноманітних чинників економічного розвитку в перелік правил, які допоможуть визначити, де саме перебуває країна: на піку, на спаді чи тягнеться в невизначеності. 
 
Книжок багато не буває. Приємного читання!

Матеріал підготовлений ІБВ ЦМБ 


На нашому сайті з'явився ресурс, який допоможе знайти найближчу до вас бібліотеку, дізнатися, як з нею зв'язатися і скористатися її послугами. Будемо ближче в цифровому і реальному світі!
Календар подій
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Банери партнерів

Проверка тИЦ и PR
Центральна міська бібліотека централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Харкова

Адреса: Україна, Харків, 61058, вул. Данилевського, б. 34
Телефон: (057) 705-19-90.
Телефон: +38 096-860-08-20.
E-mail: citylibbelin@gmail.com
Розклад роботи - з 10.00 до 18.00
Вихідний день – вівторок, влітку: субота та неділя
Санітарний день – останній день місяця
Детальна контактна інформація
©Copyright ЦМБ ЦБС Шевченківського району м. Харкова
2011-2025