У грудні українській письменниці Марії Василівні Матіос виповнюється 65 років. До цієї дати Бібліотека-філія № 22 запропонувала читачам прийняти участь у літературній бесіді, присвяченій ювілярці і до уваги присутніх представила відеоогляд її творів «Психологічні розвідки людського життя».
Марія Василівна Матіос народилася на Буковині. Перші вірші надрукувала, коли їй було 15 років. Прозою дебютувала лише в 33. За визначенням критиків Марія Матіос є одночасно «гранд-дамою сучасної української літератури» і «чортиком, що вискочив із табакерки». Письменниця - авторка понад 25 книг прози та поезії, лауреатка Шевченківської премії з літератури, «Коронації слова» та «Книги року BBC».
Її книжки перекладено англійською, німецькою, французькою, польською, івритом та іншими мовами світу. За її творами створюють успішні театральні постановки та знімають кінострічки.
Відома Марія Матіос насамперед своєю історико-психологічною прозою, головна тема якої – події 40-50-х років минулого століття на західноукраїнських землях. Її роман «Солодка Даруся» визнано найкращою книгою першого 15-річчя Незалежності України, яка найбільше вплинула на читачів.
Бездоганне знання гуцульських вірувань і народних традицій, людської психології та історичних фактів, легке марево містики, роздуми над вічною дилемою Любові – Ненависті, Гріха – Спокути, дивовижне мовне багатство – неодмінні атрибути стилю Марії Матіос.
Її твори проймають до мурашок своєю глибиною й викликають потребу занурюватися в багатоликий і колоритний світ письменницької уяви.