23 листопада Центральна міська бібліотека Харкова разом із громадськістю Ужгорода та вимушеними харківськими переселенцями долучилася до вшанування пам’яті мільйонів українців – жертв Голодоморів.
Щорічно на четверту суботу листопада припадає День пам’яті жертв Голодоморів. Сьогодні, до роковин тих страшних подій, в Ужгороді на набережній Незалежності біля пам’ятника жертвам Голодоморів зібралися керівники Закарпаття, дипломати, військові, духовенство, представники закладів освіти та культури. Усі присутні долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання, поклали до підніжжя монумента колоски пшениці та запалили свічки. Закарпатський народний хор виконав концерт-реквієм, священнослужителі провели екуменічну молитву.
Українці у ХХ сторіччі пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Зараз вороги знову тероризують Україну і намагаються знищити нашу націю. Та ми пам’ятаємо ці сторінки нашої історії і не дозволимо повторення.
Харківська область дуже сильно постраждала від звірячого голодомору, у багатьох родинах харків’ян про це є свої страшні спогади.
В Народному літературному музеї Закарпаття до вшанування жертв голодоморів долучилися літератори, поети, художники, представники громадськості. Присутніх дуже зацікавила книжкова виставка «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо.», на якій були представлені твори, що висвітлюють ті жахливі події.
Головний бібліотекар Центральної міської бібліотеки Ганна Абрамова передала у фонди літературного музею збірку оповідань «Пам'ять» відомої харківської літераторки, викладачки історії та права Людмили Підкової, яка присвячена цим страшним подіям.
Сьогодні запалені свічки на підвіконнях українців – прояв скорботи за загиблими та віри в Перемогу. Вони мерехтять вночі на Сході та Заході, в нашому рідному Харкові і в гостинному Ужгороді, нагадуючи про силу і єдність усіх українців.