Щороку, в останню суботу листопада, Україна вшановує пам'ять мільйонів людей, які стали жертвами Голодомору 1932–1933 років.
У Бібліотеці сімейного читання відбулися заходи, присвячені цій трагічній сторінці історії. Для привернення уваги до цієї події було створено постер «Голодомор: почути через мовчання», який символізує важливість пам’яті та осмислення трагедії. Постер супроводжуває допис, що розповідає про причини, наслідки та масштаби Голодомору, доступний як онлайн, так і офлайн для відвідувачів бібліотеки. Особливе місце в заходах посіла виставка однієї книги «Жах під назвою голод», присвячена твору Василя Барки «Жовтий князь». Цей роман став одним із перших художніх творів, що глибоко розповідає про трагедію Голодомору 1932–1933 років.
Це твір, який не просто описує події, а й переносить читача у вир реальних страждань українського народу, змушуючи побачити жахи голоду очима простих людей. «Жовтий князь» — це не лише історія про минуле. Це заклик до сучасників пам’ятати про жахливі сторінки історії, щоб вони ніколи не повторилися. Роман змушує задуматися про цінність життя, людяність і небезпеку байдужості. Саме про ми говорили з нашими відвідувачами під час інформаційних бесід біля виставки.
Голодомор – це трагедія, яка залишила глибокий шрам на тілі української нації. Вона нагадує, про необхідність збереження історичної пам’яті, недопущення тоталітаризму та захисту національної ідентичності. Пам’ятаючи про минуле, Україна будує своє майбутнє на принципах свободи, гідності та правди.