У всьому світі з 24 по 30 жовтня проходить Глобальний тиждень медіаграмотності. Бібліотека-філія № 22 продовжує публікації онлайн-проекту #HELP_inform.
У різному віці ми використовуємо різні види медіа: книги, журнали, музику, телебачення, радіо, інтернет, смартфони, ігри, комікси. У сучасному світі люди іноді усвідомлюють, що піддаються впливу, тому дуже важливо вміти взаємодіяти з медіа. Питання медіаграмотності в Україні набуває все більшої актуальності.
Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, визначити, наскільки надійною є ця інформація, вміючи розпізнавати різні видів фейків та пропаганди. Медіаграмотність - наш фільтр споживання інформації. Знання базових правил медіаграмотності розвинуть критичне мислення та допоможуть не піддаватися емоціям, а завжди аналізувати інформацію.
Медіаграмотність – це навички й здатність аналізувати, оцінювати та розуміти інформацію, яка поширюється через різноманітні медіа: соціальні мережі, телебачення, радіо, газети, онлайн-медіа тощо. Ці навички стають все важливішими в цифрову епоху, де доступ до інформації став значно легшим, однак зростає ризик поширення неперевіреної або маніпулятивної інформації.
Як захиститися від фейків і дезінформації? Як захистити особисті дані? Про це ви можете дізнатися завдяки освітньому серіалу «Як захиститися від фейків і дезінформації»
У форматі діалогу ведучий Святослав Гринчук разом з гостем-експертом обговорюють окремі теми з медіаграмотності.
Освітній серіал надає глядачам практичні навички медійної та інформаційної грамотності, які мають стати частиною їхнього життя в умовах повномасштабної війни, а також пояснить, як орієнтуватися в інформації довкола та розпізнавати дезінформацію й пропаганду.
Ці навички — неоціненні для будь-кого, у будь-якому віці, у будь-якій професії.