У вересні цього року, ми відзначаємо 160- річчя від дня народження Михайла Коцюбинського, знакового естета української літератури та одного із найяскравіших представників вітчизняного імпресіонізму.
З нагоди ювілею у Бібліотеці сімейного читання відбувся перегляд віртуальної книжкової виставки «Провідник духовності в Україні», під час якого ми познайомили наших читачів з творчою спадщиною письменника.
За кілька десятиліть своєї письменницької діяльності, Коцюбинський написав багато творів. Він брався за поезію, переклади, нариси, та швидко головним полем його творчості, справжнім покликанням стає художня проза. З деякими із творів письменника наші читачі познайомилися у рекомендаційному буклеті «Михайло Коцюбинський. «Тіні забутих предків» та інші твори» в онлайн і офлайн форматі.
Михайло Коцюбинський вважається одним із перших українських письменників, які реформували літературу в бік модерної європейської прози. Він не цурався випробовувати себе в різних напрямках. Його найбільш відомими творами вважається повісті: «Тіні забутих предків», «Fata Morgama», новела «Intermezzo» та етюд «Цвіт яблуні». За мотивами творів Коцюбинського знято багато фільмів: «Навздогін за долею» - за оповіданням «Дорогою ціною», «Фата моргана», «Коні не винні», «Кривавий світанок», «Тіні забутих предків». Мова й стиль Коцюбинського справили і справляють великий вплив на творчість таких різних письменників, як Стельмах, Головко, Гончар, Гуцало. Зрештою, якісь мовні традиції, що йдуть від Коцюбинського, можна простежити у всіх наших сучасних прозаїків.
«Пройшли десятиріччя, минуть, напевне, віки, а творчість Коцюбинського, як світла зоря, сяятиме над нами вічно, облагороджуючи душу... Вічна слава його життю, вічна слава його таланту…» - Андрій Малишко.