9 вересня виповнилось 255 років від дня народження Івана Петровича Котляревського. З нагоди його ювілею в Центральній міській бібліотеці - книжкова виставка «Корифей української літератури» та - літературна година під час якої читачів знайомили з фактами біографії письменника та його творами.
Котляревський — військовий, громадський діяч, письменник, класик нової української літератури. Автор поеми «Енеїда» — першого твору, написаного народною мовою. «Енеїда» стала великим твором загальнонаціонального значення. Взявши за основу сюжетну канву однойменної поеми Вергілія, Котляревський в традиціях давнього українського бурлеску створив свій оригінальний художній твір.
У поемі автор відтворив різні сторони життя українського суспільства у другій половині XVIII століття. Національне забарвлення і співчуття до долі простого народу зумовили великий успіх «Енеїди» серед сучасників.
Для Полтавського театру Котляревський написав п'єсу «Наталка Полтавка» і водевіль «Москаль-чарівник», які стали основою започаткування нової української драматургії. Для його драматургії характерними рисами є: невелика кількість дійових осіб, вдало вибраний конфлікт, органічно вмонтовані у текст пісні, гумор та виразна мова. За творами Котляревського Микола Лисенко створив опери «Енеїда» та «Наталка Полтавка».
Котляревський зробив найвагоміший внесок у становлення сучасної української мови. Михайло Коцюбинський, характеризуючи його роль у розвитку української культури, підкреслив, що «занедбане й закинуте під сільську стріху слово, мов фенікс з попелу, воскресла знову… і голосно залунало по широких світах» із його творів.