23 серпня - свято всіх харків'ян, день нашого рідного міста. Це свято особливо улюблене та шановане харків’янами. Його прийнято відзначати
23 серпня – в день звільнення міста від фашистських окупантів у 1943 р.
Харків – це місто-трудівник, науково-освітній, індустріальний, транспортний центр України та Місто-герой України! Попри війну наше місто залишається мальовничим і чистим, містом щирих та працьовитих людей.
З нагоди цієї дати запрошуємо читачів бібліотеки-філії № 22 познайомитись з роботою друга нашої бібліотеки, краєзнавця, журналістки, поета і майстрині народного мистецтва Костової Тетяни Михайлівни. Представляємо вам панно «Ріг достатку», виконане у авторській гобеленовій техніці майстрині. У старовинному гербі Харкова знаходиться ріг – ритон, наповнений квітами та плодами, як побажання місту достатку та процвітання. Він перехрещений з кадуцеем (палицею бога торгівлі Меркурія, обвитою двома зміями).
Герб Харкова в його сучасному вигляді був затверджений 14 вересня 1995 року. Це був малюнок, відомий ще з 1775 року, однак у сучасній комп'ютерній обробці. В його основі лежить традиційний щит французького типу, зеленого кольору с жовтим обрамленням. На місці умовних діагоналей щита - два головні символи - кадуцей та ріг достатку, щедро наповнений різними фруктами.
Кілька цікавих фактів про харківський герб:
- перетин на міському символі кадуцея та рогу достатку дає нам літеру «Х» - першу у назві міста;
- у 2010 році герб Харкова було трохи змінено, зокрема, до рогу достатку додали абрикоси;
- усі історичні варіанти харківського герба можна побачити на стіні станції метро «Історичний музей»;
- кадуцей у окультизмі - це символ особливого ключа, що замикає собою двері між вселенським добром і злом.
Вітаємо харків’ян зі святом! Бажаємо стійкості та витримки, скорішого відновлення миру на нашій рідній землі.