У серпні виповнилось 190 років від дня народження Юрія Федьковича, письменника, фольклориста, культурно-освітнього і громадського діяча, автора віршів, балад, поем, оповідань, драм. творів і творів для дітей, перекладів. В Центральній міській бібліотеці з цього приводу - книжкова виставка «Провісник українського відродження» та літературна година під час якої читачі познайомились з життям та творчістю письменника.
Федькович один із найвидатніших фольклористів Буковини, перший збирач фольклорних матеріалів на Буковині й організатор збирання фольклору, автор першої програми етнографічного опису Гуцульщини.
«Федькович – се талант переважно ліричний, - писав Франко, - всі його повісті, всі найкращі його поезії, навіяні теплими, індивідуальними чуттями самого автора так і здається, що автор співає і розказує всюди проте, що сам бачив, сам найглибшими нервами душі прочув. І в тім саме лежить чаруюча сила його поезії, в тім лежить її запорука її живучості, доки живе наша мова. Федькович вложив в свою поезію найкращу частину «свої душі», а така поезія не вмирає, не пропадає…» ці слова були сказані в 1886 р. з нагоди 25-річчя літературної діяльності письменника, але вони й досі не втратили своєї значущості.
Юрій Федькович започаткував розвиток реалістичної української культури на Буковині, став виразником дум і прагнень трудового народу, свідомо поставив своє слово на сторожі «маленьких отих рабі німих» Першим на Буковині почав писати твори про народ і для народу, живою народною мовою, на фольклорних матеріалах із використанням буковинське-гуцульської говірки. Він відображав побут, звичаї селян, долю гуцулів, героїв-ватажків селянських повстань.
І сьогодні живе краща частина творчої спадщини Юрія Федьковича – талановитого, оригінального поета і прозаїка, який до Івана Франка був на західноукраїнських землях найвидатнішим письменником.
«Творчість Федьковича у її вершинних проявах є цінним надбанням прогресивної української літератури. Вона має значний вплив, - як казав Рильський, - на утвердження і розвиток реалізму в народній літературі на західноукраїнських землях».