«Ясним ранком, та днем дощовим,
Я шепочу у синіє небо:
Повертайся, будь ласка живим,
Батьківщина чекає на тебе»
Г. Я. Британ
У бібліотеці-філії №17 імені Л. Л. Гіршмана триває місячник української літератури про війну. Розпочався він 20 червня з виставки, присвяченої Всесвітньому дню біженця. Мільйони людей у світі були біженцями внаслідок війни, розпочатої нацистською Німеччиною. 16,3 млн. українців були змушені тікати з України з початку війни Росії проти України... Ще близько 8 млн. стали внутрішньо переміщеними особами. До 20 березня 2022 року свої будинки в Україні залишили понад десять мільйонів людей — приблизно чверть всього населення країни.
Тема біженців – болюча тема, і вона багато разів підіймалася у літературі. З книгами українських авторів, присвяченими цій тематиці, ви можете познайомитися в нашій бібліотеці на протязі місяця. До вашої уваги – плоскодрукарські, електронні, аудіокниги. Романи, повісті, оповідання та вірші. Повірте, ви не залишитеся байдужими.
Тим більше ви не зможете залишитись байдужими, познайомившись із матеріалами виставки-пам'яті, організованої бібліотекою до Дня Скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Українська література, як і всі інші явища у нашій країні, зазнала відчутного впливу війни. Інтерес до книг військової тематики зріс. Люди читають книги про Другу світову війну і порівнюють її з війною нинішньою.
Українськими авторами написано безліч книжок! І не лише від військових авторів, але й тих, хто пропонує свій погляд на війну, перебуваючи у тилу чи у вимушеній еміграції. В цих книжках - біль людей, які стикаються з війною, жорстокістю, але й зберігають в собі людяність. В цих книжках – надія на перемогу та любов, бо
«Війна – це змучена любов,
а в глибині душі надія…»
Г. Полуфанова
Бажаючи можуть разом з поетом та командиром відділення ЗСУ Павлом Вишебабою заново відкрити українську військову поезію - сучасну на класичну. Від Тараса Шевченка до сьогодення, прослухав його стрими на ЮТУБ «Українська ВІЙСЬКОВА ПОЕЗІЯ усіх часів»