Української поетеси, прозаїку, драматургу, перекладачу, літературному критику Олени Петрівни Пчілки 175 років. Бібліотека - філія № 35 для дітей пропонує читацькій аудиторії відео-прем’єру «Незвичайна жінка - аристократка духу».
Олена Пчілка невтомною працею на терені української культури зробила значний внесок до духовної скарбниці свого народу. На ниві письменства вона трудилась близько шестидесяти літ, випробувавши перо в усіх літературних жанрах: драми та комедії, повісті та оповідання, байки та ліричної поезії, епічної поеми й поетичних перекладів.
Людина з широким світоглядом і ґрунтовою освітою, Олена Петрівна зажила слави в історії української журналістики, зокрема як мистецтвознавець, критик та популяризатор українського мистецтва. Її діяльність, як фольклориста і етнографа, є ще одним проявом її самобутнього таланту і заслуговує пильної уваги дослідників.
Вона любила і знала українське слово, українську народну творчість. Записала цілу низку пісень, обрядів, народних звичаїв, опублікувала дослідницьку працю «Український орнамент». Як справжній майстер вона плекала слово і творила його. Дала життя означенню, без якого просто уявити не можна нинішній словник - «мистецтво». З її легкої руки в нашій мові прижилися «переможець», «променистий», «палкий».
Збагатила українську літературу перекладами і переспівами з Овідія, Гете, Андерсена, Гюго, Міцкевича та багатьох інших. Олена Пчілка - один з родоначальників української дитячої літератури. Її перу належать численні поезії, казки, оповідання, ціла низка п'єс, які побачили світло рампи на сцені організованого нею дитячого аматорського театру.
Не всі знають, що вона належить до числа перших українських жінок - видавців. Завжди вірна демократичним і гуманістичним ідеалам, стояла на позиціях реалізму і народності, своєї творчістю і громадською діяльністю прагнула служити справі розквіту української літератури і культури.
Приємного перегляду! За книгами Олени Пчілки до нас у бібліотеку!