«Просто наснилося — хрестик до хрестика
Доленьку я вишивала свою...»
Тетяна Строкач
День вишиванки давно минув. Були цього дня у Бібліотеці-філії № 17 ім. Л. Л . Гіршмана для людей з порушенням зору вірші та пісні, оповідання, відео та навіть мультик про вишиванку. І була невелика виставка, присвячена одній книзі.
Чому ж згадаємо про це зараз, коли День вишиванки залишився минулого місяця? Та тому, що він несподівано завдяки нашим творчим читачам отримав продовження. І річ вся - в книжці!
Невеличка книга, в якій доктор наук, професор Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського Тетяна Валеріївна Кара-Васильєва розглядає особливості української народної вишивки, розповідає про її історію, про її самобутність – «Українська народна вишивка».
Несподівано саме цього року книга розкрилася з іншого боку та отримала своє друге народження серед читачів.
В цій книзі описуються основні техніки вишивки, її локальні характеристики щодо історико-етнографічних регіонів. До речі, чи ви знали, що Харківщина наша вишивала переважно «хрестиком»? Книга ця стала цікавою та корисною всім, хто прагне навчитися вишивати.
А як з'ясувалося, їх багато! І зараз, особливо під час війни, наші читачі хочуть знати про свої традиції та про свій прекрасний самобутній одяг, заснований на стародавній культурі. І уявіть собі – вишивати, відображаючи у вишивці свої думки та почуття.
«Розгортаю життя,
як сувій полотна:
ось мережка гріхів
і низинка падінь.
Верховинка жадань,
Яворівка притаєних прагнень.
Далі – хрестики чорні
страждань і терпіннь
та червона стебнівка
палкого кохання.
Ось гладинка жіночої ласки,
перетиканка пестощів з ніжністю…
Ці нітки, ці голки,
незаручені пальці в наперстках.
Все життя у шитті
і шиття, як життя.
Необвінчане моє життя,
мов сувій полотна»
Ірина Сеник
P.S. Вишиті вироби читачки обіцяли показати!