У травні в Україні відзначається День слов'янської писемності та культури. Дата обрана невипадково - у ці дні церква згадує рівноапостольних Кирила та Мефодія, творців кириличного алфавіту і давньослов'янської мови, яка є спільним предком усіх слов'янських мов. Слов'янська азбука - одна з найбільш зручних систем письма, а імена її розробників стали символом духовного подвигу та навіки увійшли в історію. Канонізовані католицькою і православною церквами брати Кирило та Мефодій вважаються покровителями науки і всіх людей, які вчать і вчяться.
На честь свята в Центральній міській бібліотеці було проведено інформаційну годину «Спочатку було слово...», де відвідувачі дізналися про життя і двадцятирічну просвітницьку діяльність братів-первоучителів та їх учнів-послідовників, які дали слов'янам писемність рідною мовою, поклавши початок не тільки церковній, але й світській літературі.
Присутнім було запропоновано наочно переглянути і порівняти створений братами алфавіт із тим, яким ми послуговуємся сьогодні, більш ніж тисячоліття по тому.
Цікавою виявилася інформація про те, що до слов'янських відноситься майже 70 мов, якими говорить понад 300 млн людей, і всі ці мови мають 80% спільного лексикону. Для прикладу було зачитано казку, складену із слів, зрозумілих усім без винятку слов'янам.
Інформаційну годину доповнила тематична книжкова виставка з репринтними виданнями церковних стародруків та рукописів, пам'ятками давньоруської літератури, життєписами просвітників, мовознавчими дослідженнями та словниками.