Щороку в середині травня українці відзначають День вишиванки - яскраве і сповнене традицій свято, присвячене нашому національному одягу. Бібліотека - філія №35 для дітей пропонує переглянути етнографічний екскурс «Україна моя вишивана», а також відвідати в бібліотеці виставку вишитих робіт, що присвячені Дню вишиванки.
Історія української вишиванки налічує багато століть, а кількість різноманітних візерунків і технік неможливо порахувати. Це свято люблять дорослі та діти, із задоволенням вбираючись у вишиті сорочки. Всесвітній день вишиванки відзначають щорічно в третій четвер травня. День вишиванки заснувала Леся Воронюк, студентка Чернівецького університету. Вона запропонувала студентам обрати один день і всім разом прийти на заняття у вишиванці. Спочатку у вишитому одязі до університету прийшли кілька десятків студентів. Потім до акції долучилися деякі викладачі, а з роками свято ставало дедалі популярнішим. Датою урочистості було обрано третій четвер травня, тобто будній день. Це підкреслює, що вишиванка може бути звичайним повсякденним елементом гардероба, а не лише святковим одягом.
Точний період появи українських вишиванок встановити не можна, але відомо, що зачатки цього ремесла існували за кілька тисячоліть до нашої ери. Археологи знаходили залишки стародавнього посуду з візерунками, схожими на вишиванку. Мистецтво вишиванки стрімко розвивалося в Київській Русі. У ті часи вишиті сорочки були дуже дорогими і доступними лише для багатіїв. Існували спеціальні школи вишивальниць при школах і монастирях, які здебільшого працювали на замовлення знатних осіб.
З 17 століття мистецтво вишиванки почало поширюватися в народі. Вишивати вміла кожна українка. Дівчата вишивали рушники на своє майбутнє весілля і демонстрували родичам нареченого. Поступово вишиванки стали доступнішими і все частіше використовувалися в побуті. З'явилися не тільки жіночі, а й чоловічі вишиті сорочки.
З українських класиків вишиванки полюбляв Іван Франко, поєднуючи їх із піджаками та жупанами. Українська вишиванка має свої традиційні особливості в різних регіонах.
Приміром, широко відома полтавська техніка вишивки білою ниткою по білій тканині, у чернігівських - тонкі та мініатюрні стібки, а в закарпатських - яскраві та строкаті різнокольорові малюнки.
Дуже популярними в День вишиванки є різноманітні конкурси, виставки, розпродажі та майстер - класи, пов'язані з вишиванками.