Чорнобиль…
Слово це стало символом горя і страждання,
покинутих домівок…
26 квітня кожного року в Україні відзначається сумна подія, Міжнародний день пам’яті Чорнобиля. Бібліотека-філія № 35 для дітей запрошує вшанувати пам’ять жертв страшної трагедії та переглянути тематичну поличку «Чорнобильський відголос».
Чорнобильська катастрофа - це втрачені та поламані життя. Тридцять загиблих від вибуху або гострої променевої хвороби працівників атомної станції та пожежників. Майже п’ять тисяч людей, померлих від впливу радіації. Понад 600 тисяч людей, які боролися з вогнем і розчищали радіоактивні завали. Вісім з половиною мільйонів мешканців України, які отримали великі дози опромінення в перші дні після аварії. Понад дев’яносто тисяч мешканців 81 міста, селища й села, які втратили дім до кінця літа 1986 року.
Понад дві тисячі українських міст, селищ і сіл, де живуть два з половиною мільйони людей, забруднені. Двісті тисяч квадратних кілометрів заражені радіацією. Чи знають про це українці? Минуло 38 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія - техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам’ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.