21 березня по всьому світу щорічно відзначають День поезії. Свято покликано об'єднати людей, відданих віршам.
У цей день у бібліотеці-філії № 22 відбулась літературна година, присвячена творчості відомого японського поета і мислителя, неперевершеного майстра поезії хокку Мацуо Басьо.
У кінці XVII ст. на дорогах Японії можна було зустріти немолодого вже чоловіка, дуже схожого на жебрака, якого будь-хто міг образити. Тоді нікому не могло спасти на думку, що на долю цього не помітного мандрівника випаде посмертна слава.
Жодні труднощі не могли зупинити Басьо, відвернути від Шляху Краси. Дорожні враження слугували матеріалом для творчості. Після кожної подорожі народжувалася збірка віршів – нова віха в історії японської поезії.
Видатний національний поет Басьо посів в історії японської літератури таке ж почесне місце, як Петрарка в Італії. Він створив по-справжньому нову поезію, дзеркало свого часу, наділивши її немеркнучою красою, глибиною думки і почуттів. Басьо заснував школу талановитих і відданих йому послідовників. За свідченням сучасників, він був людиною неабиякої чарівності й моральних чеснот, справжнім подвижником мистецтва. У наш час вірші Басьо перекладені багатьма мовами.
Пропонуємо до вашої уваги відеовернісаж «Чарівність невимовного», створений бібліотекою до 380-річчя від дня народження Мацуо Басьо. Запрошуємо вас у чарівний світ японської поезії.