«Людина думає, що розум керує її словами, але трапляється також, що слова мають взаємний і зворотний вплив на наш розум. Слова, подібно до татарського лука, дають зворотну на наймудріший розум, сильно плутають і спотворюють мислення» - так сказав Френсіс Бекон.
Ї це – правда. Ось чому так важно, щоб в нашій країні шанували насамперед свою мову, щоб знову не сталося, як писав Василь Стус у листі до Андрія Малишка: «А нині маємо (та й не тільки нині), що українське стає часто синонімом відсталого, неглибокого, примітивного навіть»
Про те, як відроджується мова в нашої країні, діє виставка «А Вкраїни мова – мов те сонце дзвінкотюче!» в читальному залі Бібліотеці-філії № 17 для людей з вадами зору ім. Л. Л. Гіршмана.
Про красу та престижність рідної мови, про її місце у житті, літературі, у медіапросторі –. добірка статей українських мовознавців та літературознавців – до уваги читачів. Ось деякі з них: Ірина бабій. Леся українка та її роль у мовній дискусії кінця хіх-початку хх ст.
І, як завжди, читачі бібліотеки можуть послухати сучасні українські пісні, ознайомитися з новинками літератури та подивитись документальні фільми про рідну мову, про те, який шлях пройшла українська мова від здобуття Україною незалежності до сьогодні: «Соловей співає» та «Повернення до української мови».