Івана Котляревського по праву вважають засновником нової української літератури. У творах письменник яскраво змалював національний колорит українського народу. Особливо це помітно в його п'єсах «Наталка Полтавка» та «Москаль Чарівник».
Бібліотека-філія № 11 сімейного читання пропонує до уваги читачів літературні посиденьки «Національний колорит творчості Івана Котляревського» до 205-річчя творів «Наталка Полтавка» та «Москаль Чарівник».
Тематика творів зосереджена на зображенні життя та побуту українського села кінця XVIII - початку XIX століття, дає можливість познайомитися з національними традиціями та звичаями. Типові образи українців, створені Котляревським, уособлюють кращі риси українського характеру.
Жива українська мова з її багатством діалектизмів, фразеологізмів, прислів'їв та приказок робить твори близькими та зрозумілими для українського читача.
Використання фольклорних мотивів збагачує твори та робить їх більш емоційними та виразними. Етнографічні деталі допомагають читачеві уявити атмосферу українського села.
У створенні сюжетах та образах для своїх творів митець використовував фольклорні мотиви: народні пісні, думи, казки, легенди.
Твори Івана Котляревського не лише зберегли свою актуальність до сьогодення, але й продовжують впливати на розвиток української культури.