27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Бібліотека-філія № 35 для дітей пропонує переглянути книжкову поличку та постер «Голокост: душа розіп’ята на хресті». Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження. Україна приєдналася до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у 2012 році.
27 січня 1945 року війська 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті - Аушвіц-Біркенау на території сучасної Польщі. В Україні загинули півтора мільйона людей. Були знищені всі єврейські громади, які існували на території нашої країни до Другої світової війни. Більшість українських євреїв була вбита під час масових розстрілів. Саме тому в Україні символом геноциду євреїв стали не газові камери таборів смерті, а Бабин Яр у Києві та ще сотні місць, де під час Другої світової війни нацисти страчували євреїв.
Однією з таких ран Голокосту на українській землі є Дробицький Яр, де розстріляли майже 20 тисяч євреїв - переважно мешканців Харкова та найближчих до міста населених пунктів. Голокост - одна із наймасштабніших трагедій в історії земної цивілізації, жахливий нацистський злочин, породжений культивуванням фашистської антилюдської ідеології. Мільйони невинних людей було знищено лише за належність до єврейського народу. Нормальна людська свідомість відмовляється це сприймати.
Сьогодні нечисленні уже свідки оповідають про ті страшні події, а мовчазні схили та меморіали Бабиного Яру, інші місця упокоєння жертв нацизму несуть пам'ять про загиблих у віки. Це наш спільний біль. Він щемить у серцях українців, ятрить рани нашої багатостраждальної землі, гіркими рядками повнить книгу буття українського народу.