Англійський дипломат та аналітик Інтелідженс сервіс, більш відомий у світі як прозаїк, драматург і літературний критик. Вільям Сомерсет Моем не полюбляв книг, написаних барвистими і складними метафорами, і сам уникав писати в подібному стилі. За це критики неодноразово закидали йому надмірну лаконічність і сухість викладу.
Однак, будучи противником снобізму, Сомерсет Моем виступав проти літератури зрозумілої лише самим аристократам і естетам. Саме цій принциповій простоті, яка робила його твори доступними не тільки витонченим знавцям, але і пересічним читачам, він і завдячує своєю великою популярністю.
Водночас, кропітка робота призвела до того, що Сомерсету Моему вдавалося небагатьма простими і сухими фразами висловити те, на що іншим письменникам не вистачало багатьох слів.
Ще однією рисою його творчості був реалізм. Практично всі його твори містять автобіографічну складову: іноді приховану під іменем якогось персонажа, а часто і явну. Багатий досвід, отриманий Моемом в різних частинах світу, надавав його романам і оповіданням особливої правдивості і колориту.
150-річному ювілею письменника в Центральній міській бібліотеці ім. В. Г. Бєлінського присвячена книжкова виставка «Людина вражаючої долі».