«Перед моїми очима завжди стояла сліпуча пишнота вічної надії»
Луї Брайль
4 січня в Бібліотеці-філії № 17 для людей з вадами зору ім. Л. Л. Гіршмана був присвячен людині, ім'я якого знайомо всім людям на землі, хто з різних причин втратив зір, бо завдяки йому, вони отримали можливість читати і писати, а отже, здобувати освіту, працювати, йти назустріч своїй мрії!
Шрифт, який розробив французький незрячий тифлопедагог Луї Брайль, був представлений публіці в 1824 році, коли Луї Брайлю було всього 15 років… Шрифт був названий його ім’ям, ним вже понад 200 років користуються незрячі в усіх куточках планети.
Як розробляв свій алфавіт юний Брайль, що підштовхнуло його до ідеї створення абетки для незрячих, як вона виглядає і як нею користуватись, дізнавалися зрячі читачі нашої бібліотеки. Для них було підготовлено виставку-інсталяцію, на якій були представлені не тільки книги, які незрячі люди читають, не лише інформаційні листівки, що розповідають про створення шрифту Брайля і спроб його вдосконалити, а й предмети, за допомогою яких люди, які втратили зір, пишуть.
Будь-який читач міг спробувати самостійно написати щось шрифтом Брайля або надрукувати текст на спеціалізованій друкарській машинці.
Незважаючи на те, що шрифт використовується в більш ніж 140 країнах світу і адаптований до більш ніж 130 мов, мало хто знає про його винахідника Луї Брайля.
Про долю цієї унікальної людини можна було дізнатися більше, подивившись фільм «Луи Брайль и шрифт для слепых» Акка Кнебекайзе.
До речі, в Україні сьогодні живе від 80 до 100 тисяч людей з порушеннями зору, з них близько 10 тисяч - діти.