Бібліотека-філія № 22 у рамках онлайн-проєкту #HELP_inform продовжує цикл публікацій, які допоможуть вам пережити тяжкий воєнний час. Сьогодні ми пропонуємо вам ознайомитися з правилами інформаційної безпеки під час війни.
У сучасному світі інформаційний простір відіграє основну роль як база даних та джерело воєнно-стратегічної інформації. В умовах повномасштабної збройної агресії інформаційна безпека набуває особливого значення. Наразі війна в інформаційному просторі набула гібридного характеру та виражається в реалізації інформаційних технологій на практиці.
Кожен повинен знати і виконувати базові правила:
- Двухфакторна автентифікація має бути увімкнута скрізь, в усіх сервісах.
- Оновіть паролі та зробіть їх безпечними — мінімум 8 символів, літери великого та малого регістру, цифри та спецсимволи; не повторюйте паролі у різних сервісах.
- Не відповідайте на дзвінки з незнайомих номерів.
- Також для дзвінків найкраще користуватися захищеними Месенджерами. Дзвінки по мобільній мережі перехопити набагато простіше.
- Читати лише офіційні джерела інформації.
- Не довіряти чуткам та пліткам — те що ви або члени вашої родини не бачили на власні очі, варто сприймати максимально-критично.
- Дуже важливо — не можна допустити паніки! Тому будь які панічні пости ігнорувати, та блокувати їх авторів. Паніка — це найстрашніше під час війни.
- Не фотографувати та не викладати в соціальні мережі фото військових, бойових дій, ракет та літаків у небі, результатів обстрілів. Якщо ви вважаєте, що маєте важливу інформацію — є телеграмм-бот в який офіційно можна її відправляти – @stop_russian_war_bot Або ж повідомте найближчому військовому, бійцю тероборони, поліцейському.
- Якщо ви знаходитеся у зоні окупації — сидіть вдома, почистить свій телефон від фото, переписок та підписок у соцмережах. Пам’ятайте: це — тимчасово.
Хочете допомогти Збройним силам України швидше здолати окупантів? Тоді дотримуйтеся цих простих правил інформаційної безпеки під час війни.