1 грудня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. День започатковано у 1988 році, він покликаний підвищити поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу та привернути увагу суспільства до порушень прав і свобод людини, які мають ВІЛ-статус.
У Бібліотеці сімейного читання 1 грудня працював інформаційний куточок з матеріалами від «Центра громадського здоров’я». Наші користувачі мали можливість познайомитися з ними і дізнатися більше про проблему ВІЛ/СНІДу.
Також на наших сторінках в соцмережах - постер та інформаційний допис, які присвячені Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом.
ВІЛ та СНІД - це одна з найсучасніших проблем Світу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусну терапію. Україна залишається регіоном із високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції. Вона знаходиться на другому місці у Східній Європі за кількістю людей, які живуть з ВІЛ. За інформацією Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй із ВІЛ/СНІД в Україні проживає понад 250 тисяч українців.
Заходи, що проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто носить Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу. Прикріпивши стрічку до свого одягу, людина також висловлює свою підтримку, співчуття і переживання тим, хто хворий.