Яке чарівне, фантастичне цукеркове дерево «виросло» в бібліотеці імені Петра Панча. А на ньому замість листочків - цукерки! Чому ж цукеркове дерево в бібліотеці? Це ж не крамниця і не кондитерська фабрика. А це тому, що гарна книга така ж приємна, як цукерка. Читаєш - і насолоджуєшся нею!
В бібліотеці імені Петра Панча - свято! Та ще й яке! Найсолодший день в році – День цукерок! А як приємно разом з цікавою книгою в бібліотеці отримати солодкий сюрприз-цукерку, тому що « Цукерки та книга - подвійна насолода!»
Сьогодні ми просто не уявляємо своє життя без цих ласощів – шоколадні, желейні, карамельки, грильяж, іриски… Список можна продовжувати до нескінченності. У кожного знайдеться свій улюблений сорт. А ще зовсім недавно цукерки вважалися не солодощами, а ліками. Не випадково слово «цукерки» перекладається з латинської мови як «приготоване зілля».
Вважається, що перші цукерки з’явилися ще в Стародавньому Єгипті. Згідно з легендою, хтось ненароком перекинув судини з інжиром, медом та горіхами. Вміст перемішався і все застигло на сонці. Отриману суміш було шкода викидати, її зішкрябали, порізали, спробували і прийшли в захват – так і вийшли перші цукерки. Араби розвинули цю традицію і стали виготовляти цукерки із застосуванням цукру. Слов’яни робили смачні льодяники з меду, кленового сиропу та патоки.
На День цукерок в Європі існує приємна традиція – готувати цукерки своїми руками за сімейними рецептами, а потім запрошувати гостей на чаювання або самим іти в гості на дегустацію.