28 вересня виповнюється 105 років від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського - видатного педагога та письменника. Він автор 30 книг і понад 500 статей, присвячених вихованню та навчанню молоді. Найбільш популярна його книга «Серце віддаю дітям».
В Бібліотеці імені Петра Панча створено книжкову поличку творів Василя Олександровича Сухомлинського, які так подобаються нашим читачам.
Народився Василь Олександрович у сім'ї сільського тесляра. Після закінчення школи селянської молоді вступив до Кременчуцького медичного технікуму. 1939 року з відзнакою закінчив Полтавський педагогічний інститут. Працював учителем української мови та літератури у сільських школах Онуфріївського району Кіровоградської області.
Учасник Другої Світової війни. З липня 1941 року приймав участь у бойових діях армії проти фашистських загарбників. У січні 1942 року був тяжко поранений уламком снаряда під саме серце.
Дивом вижив і після виписки з уральського шпиталю з 1942 по 1944 роки працював директором школи селища Ува Удмуртської АРСР. Повернувшись на батьківщину, дізнався, що його дружина, яка брала участь у партизанському підпіллі, з малолітнім сином були замучені фашистськими окупантами. З 1944 року - завідувач Онуфріївського районного відділу народної освіти. З 1948 до останнього дня свого життя працював директором середньої школи селища Павлиш Онуфріївського району Кіровоградської області України.
1955 року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Директор школи — організатор навчально-виховного процесу». Василь Олександрович Сухомлинський створив оригінальну систему, що ґрунтується на принципах гуманізму, на визнані особистості дитини найвищою цінністю, на яку мають бути орієнтовані процеси виховання та освіти, творча діяльність згуртованого колективу педагогів-однодумців та учнів.
«Для справжнього виховання батькам достатньо лише бути поруч і показувати своїм прикладом, як поводитись у тій чи іншій ситуації. Не варто забувати, що дитина часто бачить те, що відбувається навколо, не так, як доросла людина» казав Сухомлинський.