До ювілея Василя Костянтиновича Барки - поета, прозаїка, публіциста українського зарубіжжя, Бібліотека сімейного читання підготувала відеопрезентацію «Світоч віри» про життєвий і творчий шлях письменника.Читачі мають можливість переглянути ії, як в бібліотеці, так і онлайн.
В українську літературу Василь Барка увійшов передовсім як автор «Жовтого князя». І саме цей роман представлений на нашій виставці однієї книги «Жах під назвою голод». Це перший у світовій літературі великий прозовий твір, присвячений національній трагедії України — страшному голодомору 1932—1933 років, що забрав життя мільйонів людей.
Письменник створює символічний образ Жовтого князя, демона зла, який несе з собою лише руйнування, спустошення, муки і смерть. Користувачі мають можливість познайомитись з самим романом, а також з цікавими фактами про його написання і екранізацію.
Василь Барка – митець із когорти українських письменників Америки. Цього видатного письменника-модерніста, літературознавця та філософа двічі номінували на здобуття Нобелівської премії.
А взагалі літературна спадщина Василя Барки це: повісті, понад 20 книг поезій, літературна критика, романи. Переклади українською мовою «Апокаліпсису», «Короля Ліра» Шекспіра, фрагментів «Божественної комедії» Данте. Усі ці твори Василь Барка вважав найголовнішими у своєму художньому доробку. Велика й різноманітна спадщина Барки є яскравою сторінкою української літератури.