16 липня виповнюється 115 років від дня народження Василя Костянтиновича Барки. Бібліотека – філія № 35 для дітей пропонує увазі користувачів презентацію «Літературна доля Василя Барки».
Василь Барка – один з найзагадковіших українських письменників, чию творчу спадщину ще достеменно не вивчено. Він прийшов до нашого читача наприкінці 80-х, коли в Україні з’явився друком його всесвітньовідомий роман «Жовтий князь». Нажаль, Василь Барка, його літературна творчість, яка може бути гордістю будь-якої із світових культур, прийшли в Україну тільки після проголошення її незалежності.
Біографія Барки – карколомна, повна трагічних і драматичних подій. Цікава подробиця – в кінці 1920-х років він викладав фізику й математику в шахтарському поселенні «Сьома рота» на Донбасі. В 1941 пішов на фронт, був контужений, довго хворів. Захоплений німцями на Кубані, де викладав в інституті літературу середніх віків і епохи Відродження, був вивезений до Німеччини.
В середині 1940-х – активний учасник мистецького українського руху в таборах для переселених осіб в Німеччині. В 1950-му виїхав до США. Жив у Нью-Йорку. Як і більшість наших українських емігрантів, заробляв на життя фізичною працею – був кочегаром, мийником вікон, голодував. Байдужий до матеріального достатку, хворий на стенокардію і напівсліпий, в останній період життя продовжував літературну діяльність. Помер у м. Ліберті у віці 95 років...