30 червня літераторів Слобожанщини - учасників Літературного свята, з нагоди проведення Всеукраїнського щорічного літературного конкурсу «Людина. Доля. Епоха.», чекали цікаві зустрічі в Закарпатській обласній організації Національної спілки письменників України.
Значною подією для усіх присутніх стала участь у відкритті меморіальної дошки видатному українському письменнику, перекладачу, члену Національної спілки письменників України Семену Паньку, який жив і працював в Ужгороді.
Вагомою подією в житті письменницької спільноти стала і творча зустріч літераторів Слобожанщини та Закарпаття «Миттєвості щасливі долі…».
Завітали до Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України, щоб привітати письменників Харкова і Ужгороду, шановні гості – міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та начальниця Управління в справах культури, молоді і спорту Ужгородської міської ради Алла Чорнобук.
Гості відзначили важливість таких зустрічей і висловили надію на те, що творче спілкування між літераторами Закарпаття і Слобожанщини стане постійним та регулярним, сприятиме плідній співпраці, обміну ідеями і письменницькими доробками.
Дуже цікавою та плідною була робота за круглим столом, яка розглядала проблеми сучасної української літератури. Змістовними були виступи заступника голови Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України Василя Густі, відомого письменника, доктора історичних наук, професора Ужгородського національного університету, автора книги «Історія Закарпаття в персоналіях» Сергія Федака. До цікавої бесіди долучилось і талановите подружжя з Києва – письменниця Агнеса Капрельянц та історик Юрій Грибчук.
Своїми особистими поглядами обмінялися перекладачки – харків’янка Леонтина Красношапка та фахівець з Ужгороду Тетяна Ліхтей. Висловив своє бачення популяризації української літератури в Європі та світі літератор Сергій Панько, син відомого українського письменника і перекладача Семена Панька. Цікаві ідеї щодо популяризації української літератури висловив і Віктор Браславець директор Всеукраїнського державного видавництва «Карпати», яке стало офіційним спонсором Всеукраїнського щорічного літературного конкурсу «Людина. Доля. Епоха.» у 2023 році.
Емоційним і зворушливим був виступ цікавої харківської літераторки, провідної методистки Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва Харкова Олени Бондарчук, яка висловила впевненість в тому, що українська література щороку збагачується яскравими творами молодих авторів, які цікаві сучасному читачеві не тільки в Україні, а й і в усьому світі.
Цікавою стала для присутніх ознайомча екскурсія з експонатами «Народного літературного музею Закарпаття», філії Закарпатського обласного художнього музею ім. Й.Бокшая, під назвою «Письменницькі шляхи та долі відомих закарпатців». Екскурсію провів заступник голови Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Густі, який особисто знав багатьох видатних письменників і поетів Закарпаття.
А закінчив триденне літературне свято з нагоди проведення Всеукраїнського щорічного літературного конкурсу «Людина. Доля. Епоха.» екскурсійний марафон.
З видатними літераторами Закарпаття ознайомила екскурсія під назвою «Літературний Ужгород», розробником та ведучим цього екскурсійного маршруту став заступник голови Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Густі.
Про історичні таємниці Закарпаття розповіла екскурсія «Історичний Ужгород», яка подарувала учасникам незабутню екскурсійну прогулянку історичним центром міста.
Триденне літературне свято закінчилося, а учасники крім позитивних вражень та емоційного підйому повезуть до дому цікаві ідеї, сюжети та замальовки і сподівання зустрітися в наступному році на яскравому літературному святі з нагоди проведення Всеукраїнського щорічного літературного конкурсу «Людина. Доля. Епоха.» 2024 р. вже в героїчному Харкові.