онлайн-тренінг з інформаційної безпеки
Адекватні реакції на будь-які новини і події, перевірка відомостей на предмет достовірності та дотримання простих правил цифрової безпеки є запорукою вдалої інформаційної гігієни. В умовах постійного потужного інформаційного потоку дотримання інформаційної гігієни здатне захистити людину не тільки від інформаційного маніпулювання, а й від його наслідків.
Бібліотека-філія № 11 сімейного читання пропонує до уваги своїх читачів онлайн-тренінг з інформаційної безпеки «Інформаційна гігієна в інтернет-середовищі».
Інтернет – це величезний простір, у якому містяться значні об’єми інформації різноманітного характеру, і не завжди вони правдиві. В багатьох випадках неможливо притягнути до відповідальності за неправдиву, або неперевірену інформацію. А також неможливо контролювати увесь потік інформації в інтернеті.
Сучасна людина майже не може уявити своє життя без постійного перебування в мережі. Щодня ми зіштовхуємося з великим постійно поновлюваним потоком інформації. За день людина споживає близько 35 Гб медійного контенту, щогодини ми перевіряємо новини і повідомлення. Багато контенту створюється для того, щоб маніпулювати нашою думкою. До цього додається емоційна залежність і вразливість. Фейкові новини поширюються значно швидше, ніж достовірні. Втім, якщо знати прості правила розпізнавання фейків, їх можна викрити і убезпечити себе.
Термін Інформаційна гігієна прийшов в ужиток з розвитком інформаційних технологій та набуттям людьми майже необмеженого доступу до потоків різного роду інформації. Важливою частиною інформаційної гігієни є вміння розпізнавати неправдиву (фейкову) інформацію. Важливо розуміти, що фейки (неправдиві новини, або спотворено інтерпретовані факти) не фабрикують просто так: вони мають приносити вигоду своїм авторам. Важливо і те, що фейки поширюються швидше за факти.
Наразі дуже важливо думати критично, аналізувати, перевіряти, щоб не стати жертвою чи джерелом неякісної інформації або неправдивих відомостей! Дотримуйтесь інформаційної гігієни: не лайкайте, якщо не прочитали матеріал, і не поширюйте сумнівну інформацію. Якщо ви припустилися помилки, варто її визнати, сказати про це і написати правду. Тоді епідемія брехні та маніпуляцій ніколи не загрожуватиме вам.