до дня Конституції України
Щорічно 28 червня в Україні відзначають день основного закону країни - Конституції. Цікавим є той факт, що День Конституції України — єдине державне свято, що закріплене в самій Конституції: Конституція – це найважливіший документ держави саме на ній ґрунтується подальше існування країни.
Бібліотека-філія № 11 сімейного читання пропонує до уваги своїх читачів інфографіку «Віхи історії. Конституційний процес в Україні».
Процес створення нової Конституції України тривав довгі 6 років, розпочався він із прийняттям Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 р. Після чого уряд України 24 серпня 1991 року розробив Акт проголошення незалежності України.
Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
Чинна Конституція не є першої для України. Можна вважати, що Конституційний процес в нашій країні розпочався ще с часів Київською Русі біля його витоків лежить збірка стародавнього українського права «Руська Правда», а також відомі історичні пам'ятки правової культури України — «Литовські статути», акти періоду козацької держави Богдана Хмельницького «Березневі статті». У XVIII столітті Пилипом Орликом була створена перша Конституція в Європі, яка має назву «Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького».
У ХХ столітті під час української революції 1917-1921 рр. Центральною Радою України було прийнято Конституцію
Української Народної республіки, але втілити її у життя не вдалося, бо владу захопив Павло Скоропадський. У той самий час уряд Західно-української народної республіки розробляв Проект власної Конституції.
Українська революція закінчилась перемогою Радянської влади після чого Україна отримала у період з 1919 – 1990 рр. чотири Конституції, які базувалися на Конституціях СРСР.