Здається, про вишивку ми знаємо все. І про символізм кольорів, де червоне — то любов, а чорне — то журба. Але чим більше вивчаєш український вишитий одяг, тим більше білих плям в історії вишивки виявляєш. Саме тому Бібліотека-філія № 17 для людей з вадами зору ім. Л. Л. Гіршмана пропонує дізнатись більше з виставки до Дня Вишиванки «Збережи від бід і нещастя».
День Вишиванки відзначають у 60 країнах і флешмоби у вишиванках популярні не лише в Україні, але і в 60 країнах, де присутня українська діаспора.
Рукодільниці Полтавщини створили техніку «білим по білому», котра розпочиналась за 3 роки до початку створення візерунку. Для вибілювання нитки вишивальниці розстилати пряжу на березі річок у найбільшу спеку, річка добре відбивала сонячні промені й пряжа природно вигорала до білосніжного відтінку.
Також цікавим є факт, що знаменитий письменник Іван Франко першим серед інтелігенції пропагував вишитий одяг у поєднанні з класичними піджаками, камізельками, тренчами. В такому вигляді його можна побачити на 20-гривневій купюрі.
Орнаменти з вишивки з кожним днем стають все більш популярними. Сьогодні їх втілюють не лише на сорочках, але й на будь-якому сучасному вбранні, на автомобілях та навіть «викарбовують» у вигляді татуювання.
Завітавши до бібліотеки Ви побачите безліч орнаментальних композицій та дізнатись про різноманітні техніки вишивання.