Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!
До Міжнародного дня сім’ї бібліотека сімейного читання № 11 пропонує до уваги читачів віртуальну книжкову виставку-пропозицію «Сімейне читання».
Сімейне читання було популярним ще за часів античності. Політик і письменник Марк Порцій Катон Старший (234–149 рр. до н. е.) читав своєму синові написаний ним перший прозаїчний історичний твір латинською мовою «Витоки».
В освічених сім’ях читання вголос побутувало як в Стародавній Греції та Стародавньому Римі, так й у середньовічній Європі. Розквіт сімейного читання припадає на XVIII –ХІХ ст. Читання в колі родини, зокрема релігійних текстів, було звичним заняттям. Тарас Шевченко згадував, як його освічений дід Іван регулярно читав релігійну книгу своїй родині і гостям. Формування світогляду Івана Нечуя-Левицького, Максима Рильського та багатьох інших видатних українських письменників відбувалося під впливом сімейного читання.
Завдяки сімейному читанню дітям у ненав’язливій формі прищеплюються звичка до регулярного читання і потяг до нової інформації, а відтак до бібліотек, вміння розмірковувати, вибудовувати власну точку зору, комунікаційні навички. У сім'ї формується єдиний погляд на життя, спільний пошук шляхів вирішення складних світоглядних питань, читацький смак та переваги.
Запрошуємо вас завітати до бібліотеки-філії № 11, щоб обрати книги для читання в родинну колі.