5 квітня 1710 р. була прийнята Конституція Пилипа Орлика, чим було започатковано процес творення Конституції в Україні.
Детальніше познайомитися із постаттю Пилипа Орлика читачі Бібліотеки-філії № 11 сімейного читання мали можливість за допомогою історичного калейдоскопу «Пилип Орлик і перша конституція». У бібліотеці розгорнута книжкова виставка, яка присвячена цієї події «Події, що овіяні роками». Книги, представлені на виставці дають можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституцїї, від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України.
Конституція Пилипа Орлика - договір гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом Війська, який визначав права і обов’язки усіх членів Війська.
Документ було затверджено шведським королем Карлом XII. Написана перша Конституція латиною і староукраїнською мовами. Вона складається з преамбули та 16 статей. Згідно з якими законодавча влада надається Генеральній Раді, що виконує роль парламенту. Найвищу виконавчу владу мали гетьман разом із Радою генеральної старшини, а всі юридичні справи належали до юрисдикції Генерального суду.
В «Пактах й Конституції законів…» йшлося про обмеження прав гетьмана, окреслювалися його обов’язки та визначався майбутній лад держави.
Підписали документ гетьман Орлик, а від запорожців – кошовий отаман Кость Гордієнко.
Конституція Пилипа Орлика є пам’яткою української політико-філософської та правової думки. Також, за оцінкою українських істориків є однією з перших європейських конституцій нового часу.