Бібліотека-філія № 22 у рамках онлайн-проєкту #HELP_inform продовжує цикл публікацій, які допоможуть вам пережити тяжкий воєнний час. Сьогодні ми поговоримо про мінну небезпеку. Міни...Ця страшна і підступна зброя вкрала і скалічила безліч людських життів. Цей жах триває і зараз.
4 квітня офіційно проголошено Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. Небезпека, яку несе в собі використання даного виду озброєнь, має більш серйозні і більш тривалі соціально-економічні наслідки як для мирного населення держав, де є проблема мін і замінованих об’єктів, минулих наслідків військових конфліктів, так і для тих, хто використовує цю зброю у своєму арсеналі.
Мінна небезпека на деокупованих територіях Харківщини є дуже великою! Підступні вибухові пристрої та нерозірвані боєприпаси, що залишив по собі ворог, можуть підстерігати на кожному кроці!
У разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів, у тому числі замаскованих під них речей:
1. Негайно повідомити чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту;
2. Не підходити до предмета, не торкатися і не пересувати його, не допускати до знахідки інших людей;
3. Не слід робити самостійно жодних маніпуляцій із знахідками або підозрілими предметами, що можуть виявитися вибуховими пристроями;
4. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмета;
5. Вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходилися поблизу вибухонебезпечних та підозрілих предметів.
6. Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).
7. Дочекатися прибуття фахівців ДСНС та МВС; вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.
Більш детально в інфографіці ДСНС України. Бережіть себе!