450-річчя заснування першої друкарні у Львові
У 1572—1573 роках у Львові Іван Федоров заклав широко відому «друкарню Федорова», яку вважали першою в місті. Цього року ми відзначаємо 450-річчя її заснування.
Бібліотека сімейного читання пропонує Вашій увазі відеоролик «Книгодрук – джерело української культури», який докладніше розповість про цю значну подію в розвитку культури українського народу. Власне, книгодрукування - серйозний чинник у формуванні національної свідомості. Воно стало одночасно і виявом гуманістичних тенденцій в українській історії та зброєю представників вітчизняного гуманізму в боротьбі за незалежність. Друкована книга, окрім свого функціонального призначення, започаткувала і новий етап в історії культури — мистецтво книгодрукування.
Упродовж усього життя ми звертаємося до книги, бо книга – одне з найбільших чудес, створене людиною. Відтоді, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили книгам. Адже вони відкривають нам світ, допомагають заглянути в минуле, уявити майбутнє.
Шлях розвитку книги був довгим і складним. Який тільки матеріал не використовували люди для їх виготовлення: глину, листя та кору дерева, шкіру тварин, бамбук, папірус, шовк. Перші паперові книги з'явилися в Європі в ХІІІ ст. Їх довгий час писали від руки. Одна книга виготовлялася 5-7 років і коштувала дуже дорого.
Винахід друкарства за допомогою металевих набраних літер – заслуга відомого німецького ювеліра Йоганна Гуттенберга. Саме він розробив ідею першого друкарського верстата у XIV столітті.
Розвиток книгодрукування створив духовну революцію в суспільстві. До епохи друкарства книги були недоступні людям, адже більшість із них в рукописному вигляді зберігалися в монастирях і церквах. З розвитком і становленням друкарства, книги стали доступними практично кожній людині. І саме це стало вирішальним фактором настання епохи освіти.