інфографіка до Дня рідної мови
Міжнародний день рідної мови запроваджено ЮНЕСКО з метою максимального збереження мов всіх народів планети та шанобливого ставлення до них.
Згідно із даними ЮНЕСКО на території України існує 15 мов, і на сьогодні половину з них уже загрожує повне вимирання.
До Міжнародного дня рідної мови бібліотека-філія №11 пропонує читачам ознайомитись з інфографікою про слобожанський діалект «У ріднім слові – цілий світ».
Мову Харкова формували представники тих етносів, які тут проживали. Це українці, росіяни, німці, поляки та євреї. Багатомовні та багатокультурні суспільства існують завдяки своїм мовам, які передають та зберігають традиційні знання та культури на стійкій основі.
ЮНЕСКО визнає важливість збереження культурного та лінгвістичного розмаїття на користь розвитку стійких суспільств. У рамках свого мандату на благо світу, ЮНЕСКО веде діяльність зі збереження культурних та лінгвістичних відмінностей, які сприяють терпимості та повазі до інших.
У 2009 році вчені Кембриджського університету почали архівувати вимираючі мови і збирати аудіо та відео-файли з народними міфами, легендами та піснями. Отриману інформацію оцифровують.
ЮНЕСКО у свою чергу закликає до збереження мовного різноманіття в світі. Експерти видали «Червону книгу зникаючих мов» (Red Book of Endangered Languages), а також «Атлас мов світу, що знаходяться під загрозою зникнення» (Atlas of the World's Languages in Danger), який має свою онлайн-версію (http://www.unesco.org/languages-atlas/en/atlasmap.html).