11 лютого весь світ відзначає Міжнародний день жінок та дівчат у науці.
Свято засновано «для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат».
На портретах «видатних науковців» у шкільних чи університетських кабінетах ми бачимо переважно чоловіків. Історія жінок-науковець – це не просто історія досягнень. Це історія спротиву та боротьби, історія, що існує «незважаючи на…».
«Жінки, які хочуть вищої освіти, будуть страждати від розладів шлунку, зтяжеління головного мозку і слабкого тіла...», — сенсаційне твердження Едварда Кларка, дослідника і поважного випускника Гарвардського університету, у ХХІ ст. видається повною нісенітницею. Жінки у сфері науки: математики, фізики, хімії, біології, кібернетиці — буденне явище, а відкриття, які вони здійснюють щодня — закономірність.
У Харкові, у різний час, жінки ініціювали проекти, корисні для суспільства, але мали менше можливостей для реалізації, ніж чоловіки. Христина Алчевська, Марія Ангарська, Олександра Єфименко, Антоніна Прихотько, Любов Малая, Ольга Захожай, Ірина Беспалова…
Щоб привернути увагу до цієї проблеми, бібліотека-філія № 22 пропонує до вашої уваги інтерактивну презентацію про внесок жінок-харків'янок у світову науку «Відомі жінки-науковиці Харкова».