до 140-річчя від дня народження
Д. П. Григоровича, українського авіаконструктора
В бібліотеці № 17 ім. Л. Л. Гіршмана кілька років тому на полицях книжкових стелажів серед книг знайшли собі місце моделі літаків і ракет. Ці моделі подарував бібліотеці наш читач В’ячеслав Привітень. Він, натхненний талантом Дмитра Павловича Григоровича, мріяв приєднатися до «інтелектуальної еліти» інженерів-авіаконструкторів, але страшна аварія ці мрії перекреслила.
Жага поділитися з незрячими досвідом, допомогти їм «побачити», як виглядають літаки - його мрія сьогодні. Ось так, завдяки цім моделям, у наших читачів з’явився інтерес до авіації та долі великого авіаконструктора…
І тому виникла ця публікація. Дмитро Павлович Григорович увійшов в історію як талановитий, освічений авіаконструктор і інженер.
Видатний український конструктор гідролітаків народився 6 лютого 1883 року у місті Києві. З дитинства маленький Дмитро виявляв цікавість до точних дисциплін, любив майструвати.
Тож коли постало питання, куди йти вчитися, батьки віддали сина до Київського реального училища. Подальше навчання на механічному відділенні Київського політехнічного інституту імператора Олександра ІІ.
Блискуча кар'єра конструктора гідролітаків… Але швидкий поступ Дмитра Григоровича в авіабудуванні перервали революційні події 1917–1918 років, також його не пощадила й сувора репресивна машина…
Дмитро Павлович Григорович — автор майже 80 оригінальних конструкцій літаків найрізноманітнішого призначення, зокрема, гідролітаків. Одна з його оригінальних моделей представлена в експозиції Музею польської авіації.