Голокост, який увійшов у світову історію як катастрофічне знищення євреїв, – не місцеве поняття, воно охоплює усі ті міста і країни, де одні люди вбивали інших лише за приналежність до єврейського народу.
Харків, точніше, Дробицький Яр на його околиці, має пряме відношення до Голокосту.
Вермахт окупував Харків 24 жовтня 1941 року. Вже 5 грудня розпочався перепис населення міста, причому євреїв та циган вносили в окремі списки. 14 грудня військовий комендант Харкова генерал-лейтенант Альфред фон Путткамер видав наказ про переселення в дводенний термін всіх євреїв та циган, включаючи грудних дітей, до бараків на східній околиці міста в район ХТЗ. В цих бараках, які залишилися після будівництва заводу, було організовано гетто.
Майже одразу почалися розстріли — приречених групами по 250—300 осіб гнали в Дробицький Яр. На дітей куль не витрачали, вкидали до котлованів живими. У яру також розстрілювали полонених червоноармійців і психічно хворих людей.
Всього ж, за даними Державного архіву Харківської області, було розстріляно близько 20 000 осіб.
27 січня скорботна дата в історії - день пам’яті жертв Голокосту у Другій світовій війні. Ці події не можна забути, а спогади про них будуть передаватися із покоління до покоління.
Про ці скорботні роки можна прочитати в книжках, що пропонує бібліотека імені Петра Панча. А прочитавши, ви зрозумієте, це не повинно повторитись!