Є події в історії, які не можна забувати… Голокост - це уособлення людських страждань і абсолютного зла, універсальний символ трагічної події для всього людства.
27 січня 1945 року визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору у ньому загинуло до 2,2 мільйона людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 мільйонами дорослих, стали 1,5 мільйона дітей.
Звичайно, що така трагедія, як Голокост, не могла не відобразитися у мистецтві. Питання Голокосту є важливим моментом в збереженні пам'яті людей та необхідності не допустити подібної трагедії надалі. Митці гостро відчули потребу художньо осмислити Голокост в літературі, кінематографі, музиці, образотворчому мистецтві.
Бібліотека-філія № 22 у інтерактивній віртуальній викладці «Голокост у літературі» представляє твори про трагедію Голокосту.
Молодь повинна знати, пам’ятати ці страшні сторінки історії людства, нашої історії. Ми маємо зробити все, щоб катастрофа не була забута. Мир і злагода – це головне, що нам потрібно, особливо сьогодні. Пам’ятаючи про трагедію минулого, ми сподіваємось на майбутнє.