4 січня Всесвітній день азбуки Брайля. День народження французького тифлопедагога Луї Брайля. У 2019 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення щороку 4 січня відзначати Всесвітній день азбуки Брайля.
Розробці Луї Брайля вже майже двісті років, а запозичив він і розвинув ідею свого шрифту у… військових!
В 1808 році французький військовий Шарль Барб'є на замовлення Наполеона вигадав шрифт з рельєфних точок для того, щоб солдати могли обмінюватися повідомленнями вночі без звуку і світла. Але ця система виявилася надто важкою для вивчення. Вона так і не знайшла особливого практичного застосування.
Коли Луї Брайль ознайомився з нею, то знайшов головний недолік - кожен символ у шрифті Барб'є кодувався 12 можливими точками. Це було дуже багато для того, щоб розпізнати один символ за один дотик. Зменшивши кількість можливих точок до шести, Брайль розробив шрифт, який у різних варіаціях використовується сліпими в усьому світі.
Книги шрифтом Брайля – це свобода. Свобода читати. Свобода спілкуватися. Це освіта. Це доступ до інформації. Це вибір професії. Це дозвілля.
Бібліотека-філія № 17 для людей з вадами зору ім. Л. Л. Гіршмана ЦБС Шевченківського району єдина в місті та області. Фонд її становить близько 15000 одиниць, книг, виданих рельєфно-крапковим шрифтом, шрифтом Брайля...