до 85- річчя Василя Стуса
До 85-річчя Василя Стуса бібліотека-філія №11 пропонує своїм читачам ознайомитися з онлайн-виставкою «Люди, прагнучі світла, викликають власну смерть». Це слова Василя Стуса, які описують його життя.
З молодості митець обрав тяжкий шлях до світла в суцільній темряві. Стус був один із найактивніших представників українського дисидентського руху, взяв участь в акції протесту в київському кінотеатрі «Україна» в 1965 році, входив до складу Української Гельсінської групи, виступав за незалежність України у XX столітті.
Цього року 6 січня Василю Стусу могло би виповнитися 85 років, але через радянський терор поет не дожив і до 50 років. Радянську диктатуру не влаштовувала позиція митця. Василь Стус був переконаний в тому, що українська культура потребує розвитку і збереження, за що зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена та частково знищена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув. Його життя обірвалося у віці 47 років, 13 з яких він провів у радянських слідчих ізоляторах, карцерах, камерах-одиночках, мордовських таборах, на Колимі, на каторжній роботі в шахті.
Постать Василя Стуса як українського поета одна із найзнаковіших в українські літературі. На долю митця припало стільки життєвих драм, скільки часом не припадає пережити і десятьом. Його свічку загасили, але в пам’яті народу він залишиться надовго.
Читачі бібліотеки сподіваються, що в новому році у книгозбірні з'являться примірники книг про Василя Стуса: «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР» Вахтанга Кіпіані та «Птах піднебесний. Спогади про Василя Стуса» Світлани Кириченко, які розкривають деталі несправедливості радянської влади по відношенню до поета, а також надають характеристику особистості митця як борця за українську культуру.