11 лютого весь світ відзначає Міжнародний день жінок та дівчат у науці.
Свято засновано "для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат".
На портретах "видатних науковців" у шкільних чи університетських кабінетах ми бачимо переважно чоловіків. Історія жінок-науковиць – це не просто історія досягнень. Це історія спротиву та боротьби, історія, що існує "незважаючи на…".
Жінки почали займатися наукою ще з давніх часів, зокрема, Гіпатія Олександрійська (математика, астрономія, механіка) 370-415 рр. була однією з найвидатніших вчених свого часу.
Однак жінки у науці в XXI столітті стикаються з дискримінацією. Жінки в галузях природничих, технічних, інженерних та математичних наук публікують менше наукових праць, отримують менші виплати за свої дослідження і не просуваються кар'єрними сходами так, як чоловіки.
За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% науковців у світі – жінки.
В Україні серед науковців – 45% жінок.
Україна займає 12 місце за кількістю жінок-вчених в рейтингу серед 41 країни світу.
Щоб привернути увагу до цієї проблеми, бібліотека-філія №22 пропонує до вашої уваги інтерактивну презентацію про внесок жінок світу та України у науку «Жінка може все!»