Виставка-портрет (до 210 річниці Ч. Діккенса)
Чарльз Діккенс жив і творив у часи вікторіанської епохи, у творах письменника сучасний читач може ознайомитися з проблемами тогочасного англійського суспільства, але письменник не тільки описував складнощі життя, а й намагався їх розв'язувати.
Життя Чарльза Діккенса розпочалося 7 лютого 1812 року. Проблеми, які він пізніше буде описувати у своїх творах були йому знайомі з власного досвіду. Його батько був чиновником, який отримував не такий вже великий оклад, в зв'язку з чим сімейству часто доводилося ледве зводити кінці з кінцями. Пізніше через занадто легковажне ставлення батька до сімейного добробуту, сім'я подалася до Лондона. Ситуація погіршувалася, і батько Чарльза потрапив у боргову тюрму. Вже з малого віку він працював на фабриці з виробництва вакси, щоб допомогти батькам.
Через деякий час Чарльз Діккенс вивчив стенографію і став репортером - саме це рішення згодом і привело його до літературної діяльності. Перші статті, репортажі та нариси митця про життя сучасного Лондона привертали увагу читачів. Перші повноцінні літературні твори письменника спочатку виходили в газетах.
Наприкінці 30-х років ХІХ століття світ побачила перша книга письменника «Посмертні записки Піквікського клубу», яка зробила Діккенса відомим. Величезний успіх «записок» змусив автора повірити у власні сили й він, не закінчивши цього твору, підписав договір на новий роман «Пригоди Олівера Твіста». Після великого успіху, ім’я Чарльза Діккенса було відоме кожному англійцю, письменник подорожував країнами Європи та відвідав США.
У 1850 році письменник розпочав роботу над «Історією Англії для дітей». У цей період Діккенс активно працював в різних жанрах, проте перевагу віддав роману та його жанровим формам: історичний роман ("Повість про два міста" 1859), соціальний роман ("Крихітка Доррін" 1855-1857), соціально-авантюрний ("Великі сподівання" 1861), детективи ("Таємниця Едвіна Друда" 1870), роман-утопія ("Тяжкі часи" 1854).
Чарльз Діккенс не зміг закінчити свій останній роман «Таємниця Едвіна Друда», причиною стала смерть від інсульту 9 червня 1870. Звістка про смерть улюбленого письменника буквально приголомшила Англію. Це була національна трагедія. Його поховано в куточку поетів у Вестмінстерському абатстві.
До 210-річчя від дня народження Чарльза Діккенса бібліотека-філія № 11 підготувала виставку-портрет «Найбільший оптиміст століття».